Odwiedź nas

 • Wywiadówka - zdalna

  W dniu 27.01.2022r. o godzinie 17.00 odbędzie się

  zdalna Wywiadówka.

   

  Spotkanie Rady Rodziców - odwołane

   

 • Sukces naszych tenisistów stołowych !!!

  Dziś w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbywał się finał powiatowej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym. Zespół Szkół w Wysokiej reprezentowali: Julia Podolec, Sandra Marszał, Gabriela Cwynar, Łukasz Pusz i Jakub Flejszar.

  Po kilkugodzinnych zmaganiach nasze drużyny zajęły: I miejsce w kategorii dziewcząt i II w kategorii chłopców, osiągając zespołowo najlepszy wynik.

  Przed nami zawody rejonowe!

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

   

 • Zimową porą …

  Rozgrzewająca zupa serowa, kurczak w sosie z owoców granatu, dania z makaronem, pankejki to tylko początek góry lodowej naszych potraw wykonywanych przez uczniów klas żywienia. Za oknem aura nas nie rozpieszcza więc poprawmy sobie nastrój pysznymi kolorowymi daniami. Uwieńczeniem niech będą słodkie desery  w postaci sufletów, babeczek, mini szarlotek w pucharkach czy migdałowych ciasteczek Amaretto .Zainspirowani na najbliższe dni?

 • DARMOWA WEJŚCIÓWKA NA BASEN ZA UDZIAŁ W AKCJI ZBIERANIA MAKULATURY

                Do 12.02. 2022 r. trwa akcja zbierania makulatury w szkołach Gmina Łańcut.  Mamy niespodziankę
  dla uczniów naszych szkół. Każdy uczeń który we wskazanym terminie dostarczy przynajmniej 20 kg makulatury otrzyma  trzy darmowe wejściówki na basen w Wysokiej.  Warto wiedzieć, że wejściówka upoważnia do całodniowego pobytu, zatem trzy karnety = trzy dni za darmo. Bonus dotyczy także tych uczniów, którzy już zdążyli dostarczyć do szkół makulaturę. Oczywiście nie zapominamy o nagrodach specjalnych dla tych, którzy do szkół dostarczą najwięcej papieru.

  ▪ Karnety na basen będą do wykorzystania w lecie 2022 r.
  ▪ Szczegółowe informacje w szkołach.
                                                                                                   Zatem do dzieła!

                                                                                               Koordynator: Pan Piotr Pomykała

 • Fotoakcja "Zima w obiektywie"

 • Ranking "Perspektywy 2022"

  Jesteśmy jedyną szkołą z powiatu łańcuckiego, która została uwzględniona w tym roku w rankingu Perspektywy 2022. Zajmujemy bardzo wysokie  33 miejsce w województwie. W ocenie brano pod uwagę: wyniki matur, wyniki egzaminu zawodowego, sukcesy szkoły w olimpiadach.  Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom.

 • Gra zaprojektowana przez Ewelinę Żuczek została właśnie wydana.

   

  Ewelina, uczennica klasy III TŻiUG, w ubiegłym roku zajęła I miejsce w konkursie na przygotowanie projektu gier planszowych "Solidarność" 1980-2020. Pokolenia zorganizowanym przez Wojewodę Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty we współpracy z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej i Regionem Rzeszowskim NSZZ "Solidarność".

  Gratulujemy !!!

 • OGŁOSZENIE - Zmiana przewoźnika

  Informujemy, że od stycznia 2022r. nastąpiła zmiana przewoźnika.

  Linie autobusowe KOSINA-WYSOKA oraz SONINA-WYSOKA obsługuje firma Transpoll. Rozkład jazdy będzie dostosowany do potrzeb szkoły (zbliżony do obowiązującego wcześniej). 

  Cena biletu 1 zł. Bilety miesięczne będą od miesiąca lutego.

 • Harmonogram egzaminu zawodowego sesja styczeń/luty 2022 r.

 • Zespół Szkół w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "NA SKRZYDŁACH BACZYŃSKIEGO"

  Krzysztof Kamil Baczyński zdał maturę w 1939 roku, ale wybuch wojny uniemożliwił mu przeżywanie młodości w normalnych warunkach. Podobnie jak całe pokolenie, studiował na tajnych kursach, ale chciał także doświadczać życia, przyjaźni, miłości. Ciągłe zagrożenie śmiercią znajduje jednak odbicie w głęboko emocjonalnym tonie poezji Baczyńskiego.

  Czytanie poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego nie jest łatwe. Przede wszystkim dlatego, że wiersze poety odnoszą się do najbardziej skrajnych doświadczeń.

  Z twórczością poety zmierzyli się uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej wykonując prace plastyczne, zdjęcia i recytując wybrane utwory poety.

  W piątek 17.12.2021 nagrodzone osoby otrzymały dyplomy i upominki. W kategorii recytacja:

   I miejsce zajęła Gabriela Cwynar, II Kinga Kunysz, III Marlena Ryczek, najpiękniesze zdjęcia wykonały: Patrycja Drzał i Weronika Marszał, wyróżnienie za pracę plastyczną otrzymali: Kacper Bem i Kinga Styskal.

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

  Dziś jeszcze głębiej wkroczyliśmy w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Uczestniczyliśmy w szkolnych jasełkach, co przypomina nam, że w Jezusie Chrystusie, narodzonym z Maryi Dziewicy przychodzi do nas Bóg nieskończonego miłosierdzia, przynosi nam swoją miłość i chce być z nami w naszych radościach i trudnościach. To On jest naszym światłem w ciemnościach, jego miłość wyzwala nas z grzechu, wchodzi w nasze szare, często trudne życie i nieustannie umacnia. Z radością więc spotkaliśmy się przy Bożym żłóbku i wspólnie zakolędowali. ​​​​​​​

 • Warsztaty piernikowe dla klas 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Handzlówki

 • Rozstrzygnięcie konkursu pt: ”Święta pachnące piernikiem” 

  Cudowny czas świąt Bożego Narodzenia kojarzy nam się z wieloma przyjemnymi chwilami, smakami i zapachami. Jednym z nich jest wyjątkowy, lekko gryzący w nos, zapach bożonarodzeniowych pierników! Co tam pierogi, karp i grzybowa – piernik to jest to!

  Właśnie zakończył się konkurs pt: ”Święta pachnące piernikiem”.  Wybór był bardzo ciężki. Największe wrażenie zrobiła jednak praca Sary Michno z 8b z Zespołu Szkół w Czarnej.

   To właśnie Sara zdobywa I miejsce oraz nagrodę główną. Serdecznie gratulujemy!

 • Szkolne Koło Caritas

  Jak co roku szczególnie w okresie przedświątecznym Szkolne Koło Caritas pamięta o wychowankach Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Wolontariusze zaangażowani w działalność koła przygotowali paczki mikołajkowe i zorganizowali  spotkanie z Mikołajem, co przyniosło wszystkim wiele radości. Już drugi rok z rzędu nie możemy złożyć osobiście życzeń podopiecznym z Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, ale tradycyjnie podajemy nasze własnoręcznie wykonane pierniczki aby osłodziły ten świąteczny czas - w tym roku to cała piernikowa chatka :)

 • Od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach w systemie zdalnym

   

  Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.

   

   

 • Aranżacje stołów Bożonarodzeniowych

  Młodzież  z 3 klasy technik hotelarstwa wraz z Panią Jolantą Zebzda w ramach zajęć Pracowni obsługi konsumenta przygotowała propozycje aranżacji stołów Bożonarodzeniowych. Może będziemy inspiracją...

 • Akcja - Zbiórka makulatury

 • Warsztaty dekorowania pierników dla klas 8

  W dniu 14 grudnia 2021 r. odbyły się warsztaty dekorowania pierników dla uczniów klas 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wysokiej. Uczniowie mieli okazję pooglądać niecodzinną wystawę domków z piernika oraz innych dekoracji świątecznych wykonanych przez swoich starszych kolegów. Mieli okazję dekorować i degustować pierniki, zapoznali się z zasadami dekorowania stołów na pracowni kelnerskiej oraz degustowali herbaty, kawy i inne napoje przygotowane przez uczniów technikum kelnerstwa.

   

  Bardzo dziękujemy za chęć przybycia i mamy nadzieję, że nasze warsztaty będą dla uczniów prawdziwą lekcją inspiracji do tworzenia dekoracji świątecznych.

 • Gra historyczna w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

  13 grudnia, w rocznicę wprowadzania stanu wojennego, klasa I TŻiUG zorganizowała w technikum grę historyczną poświęconą latom osiemdziesiątym. Wiktoria Jędrejko i Piotr Kud przygotowali dziewięć różnorodnych zadań. Uczestnicy m.in. śpiewali piosenkę "Zielona Wrona", układali puzzle, odczytywali szyfry, oglądali krótki film dokumentalny poświęcony wydarzeniom  stanu wojennego, skanowali kod QR, wskazywali, które towary kupowało się "na kartki". Mamy nadzieję, że te niezwykłe zajęcia, przybliżą ówczesne, trudne czasy.

  Dziękuję klasie I za opiekę, cierpliwość i organizację, zaś pozostałym za udział.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć