KURSY KWALIFIKACYJNE

Nowoczesna forma uzupełniania kwalifikacji zawodowych

Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej zaprasza do  udziału w bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych:

Kwalifikacyjny kurs zawodowy to pozaszkolna forma kształcenia dla osób pełnoletnich, której program nauczania uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Jego ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie   w zakresie tej kwalifikacji. Po potwierdzeniu wszystkich kwalifikacji z zakresu danego zawodu, mając wykształcenie średnie można uzyskać tytuł technika. Podział każdego zawodu na kwalifikacje stwarza nowe możliwości, ułatwia przekwalifikowanie się lub zdobycie nowych uprawnień zawodowych. Jest to elastyczna i wygodna forma kształcenia, dzięki której można wybrać z programu nauczania danego zawodu tylko jedną kwalifikację  uprawniającą do wykonywania konkretnych czynności.

Proponujemy:  kwalifikacje/kursy kwalifikacyjne w systemie zaocznym :

Technik hotelarstwa  422402

TG.12 Planowanie i realizacja usług w recepcji

Technik kelner 513101

TG.10 Wykonywanie usług kelnerskich

Technik żywienia i usług gastronomicznych 343404

TG.07  Sporządzanie potraw i napojów

TG.16  Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Kucharz

TG.07  Sporządzanie potraw i napojów

Osoba zainteresowana nauką w formie kursowej w wymienionych zawodach może zapisać się na jeden lub dwa poziomy i uzyskać zaświadczenie o posiadaniu dwóch kwalifikacji. Po ukończeniu kursów można znaleźć zatrudnienie w firmach gastronomicznych, hotelach

i biurach turystycznych lub założyć własną firmę.

Zasady rekrutacji:

• brak egzaminów wstępnych,
  • o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń,
  • kurs zostanie uruchomiony po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych

Wymagana dokumentacja przy przyjęciu:

o   oryginał lub odpis świadectwa potwierdzającego stopień wykształcenia,

o   3 zdjęcia,

o   zaświadczenie lekarskie (o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki),

o  podanie,

o   przedstawienie do wglądu dokumentu tożsamości

Absolwenci kkz uzyskują:

• zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego