Odwiedź nas

 • 29 września – Międzynarodowy Dzień Kawy

  Kawa to najpopularniejszy napój na świecie. Dziennie spożywa się ją w ilości ponad 2,5 miliarda filiżanek. Nic dziwnego, skoro wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranka. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, spożycie kawy wzrosło niemal dwukrotnie. Statystyczny Polak wypija jej ok. 3 kg rocznie, czyli średnio 1 filiżankę dziennie (statystycznie, czyli wliczając niemowlętaJ). Rekordzistami są mieszkańcy Skandynawii. W Finlandii średnie roczne spożycie kawy to 12 kg. Kawa wg legendy pochodzi z Etiopii, jeden z tamtejszych pasterzy zauważył, że jego kozy po zjedzeniu ziarna kawowca zaczęły „tańczyć”. Kiedy sam spożył te ziarna poczuł się bardzo rześki i chętny do pracy…tak oto zaczęła się historia napoju, który zmieniał oblicze świata! Najdroższa kawa na świecie – Kopi Luwak, osiąga zawrotną cenę ponad 2000 zł za kilogram. Czemu tak drogo? Ze względu na, mówiąc delikatnie - nietypowy sposób obróbkiJ. Mianowicie jest przygotowywana z ziaren pochodzących z odchodów zwierzęcia zwanego właśnie luwakiem, którego soki żołądkowe nadtrawiają ziarna, a kawa zyskuje niepowtarzalny smak. Większość mieszkańców świata wypija na co dzień napar z ziaren Arabiki, bo to najpopularniejszy obok Robusty gatunek kawy. Ale picie kawy to nie tylko przyjemność, z badań wynika, że u ludzi pijących regularnie kawę zmniejsza się ryzyko chorób takich jak cukrzyca typu II, choroby serca czy choroba Parkinsona, przyspiesza się metabolizm i poprawia pamięć. International Coffee Day to także okazja, aby zwróci uwagę świata na problemy ludzi, którzy zajmują się zbiorem kawy, na ich warunki pracy oraz wynagrodzenie. Pracownik na plantacji kawy często za całodzienną pracę dostaje tylko 5 dolarów, to tyle ile Amerykanin płaci za jedną filiżankę kawy….A w naszej pracowni możemy wypić kawę od esencjonalnego espresso czy słodkiego cappuccino po mleczne latte i to jeszcze  przygotowane techniką latte art😊mniam, mniam..

 • WYWIADÓWKA

  W dniu 29.09.2022r.(czwartek) o godz.17.00 odbędzie się Spotkanie Wywiadowcze.

  Plan zebrania:

  - spotkanie ogólne w świetlicy szkolnej

  - spotkania w klasach z wychowawcami

   

  Serdecznie zapraszamy

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. W dniu 01.09.2022 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

   

  Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, przywitała dyrektor szkoły- Pani Dorota Szmuc. Pani Dyrektor przypomniała uczniom o zasadach panujących w szkole, nie zabrakło również informacji związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

   

  W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

  OGŁOSZENIE

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września według harmonogramu: 

  - Msza święta o godz. 8.15 w Kościele Parafialnym w Wysokiej;

  - 9.30 spotkanie w szkole (sala gimnastyczna, spotkania w klasach z wychowawcami)

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • Szkolny wykaz podręczników 2022/2023

  Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023  zamieszczony jest w zakładce Technikum- Szkolny Zestaw Podręczników

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony,            a przed nami dwa miesiące wakacji.

   

  W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów Zespołu Szkół.

  Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, za poświęcony czas i wychowanie.

  Następnie Pani Dyrektor Dorota Szmuc wręczyła uczniom świadectwa                          z wyróżnieniem oraz Dyplomy Uznania za bardzo dobre wyniki w nauce                        i wzorowe zachowanie. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne      i wyrazy uznania za wzorowe wychowanie dzieci.

  Pod koniec Pani Dyrektor podziękowała również nauczycielom i obsłudze za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość do uczniów.

   

   

  Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu                    i marzeń!


   

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022       w dniu 24 czerwca 2022r.

  Porządek uroczystości: 
   8.15 - msza święta w Kościele Parafialnym w Wysokiej
   9.30 - spotkanie w szkole (sala gimnastyczna oraz spotkanie w klasach     
          z wychowawcami).

  Z A P R A S Z A M Y 

 • „Lubię wracać tam, gdzie byłem już...”

  W dniu 22.06.2022 r. gościliśmy w szkole absolwentów Technikum Rachunkowości Rolnej w Wysokiej - rocznik 1972. Jednym z byłych uczniów naszej szkoły a zarazem inicjatorem spotkania był sam Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal. Po krótkiej części artystycznej obchody przybrały mniej oficjalny charakter. Wszyscy     z sentymentem wspominali szkolne czasy oglądając szkolne kroniki, fotografie czy spacerując po podwórku szkolnym i nowo otwartym basenie kąpielowym.

 • Wakacyjne atrakcje gminy Łańcut

  Drodzy Rodzice oraz Uczniowie

   

              Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł długo wyczekiwany przez was czas zasłużonego odpoczynku – czas wakacji. Dziękując za wasz wysiłek  i włożony w naukę trud, pragnę wam życzyć, aby zbliżające się wakacje były dla was czasem odpoczynku, radości i beztroski. 

              Do życzeń dołączamy naszą ofertę wakacyjną. W okresie od 2 lipca do końca wakacji zapraszamy dzieci oraz rodziców na Pikniki Rodzinne Gminy Łańcut. Wydarzenia pełne atrakcji adresowanych szczególnie do najmłodszych będą organizowane w każdy weekend w poszczególnych miejscowościach. Szczegółowy program oraz terminy znajdą Państwo na plakacie.

              Zachęcamy też do korzystania z naszego kąpieliska. Basen Gminy Łańcut   w Wysokiej jest czynny codziennie od 11:00 do 19:00.

              Udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły.

   

  Pozdrawiam serdecznie

  Jakub Czarnota

  Wójt Gminy Łańcut

 • Otwarcie Gminnego Basenu w Wysokiej

  Basen Gminy Łańcut gotowy na otwarcie

   

  Od 20 czerwca do końca sierpnia, basen będzie czynny codziennie od 11:00 do 19:00 Będą obowiązywały opłaty:

  0 zł dla dzieci do 7 lat

  5 zł dla uczniów i studentów do 26 r. życia,

  5 zł dla emerytów i rencistów,

  7 zł bilet normalny po 16:00

  10 zł bilet normalny przed 16:00

  Operatorem basenu jest Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Łańcut

  Centrum Kultury Gminy Łańcut #Wysoka #Wakacje2022 Gmina Łańcut #GminaŁańcut

 • XI SZKOLNY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

  „Jak dieta wpływa na koncentrację i proces uczenia się?”

   

  W dniu 13 czerwca odbył się już XI SZKOLNY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA zorganizowany pod hasłem  „Jak dieta wpływa na koncentrację i proces uczenia się?”

  Program obejmował:

  1. Wykład - „Jak dieta wpływa na koncentrację i proces uczenia się?”– dietetyka Pani  MAGDALENY PASIECZNEJ z gabinetu Projekt Zdrowie, w którym poruszyła temat prawidłowych nawyków żywieniowych, wspomagających  pracę układu nerwowego, w tym mózgu.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dieta dla mózgu”, w którym przyznano trzy nagrody:
   • W kategorii rysunek dla Anny Szewczyk,
   • W kategorii technika dowolna dla Karoliny Buryło,
   • Wyróżnienie dla Moniki Jakielaszek.
  3. Pomiar ciśnienia i konsultacje medyczne na stoisku przygotowanym przez higienistkę szkolną Panią Ewę Szczęch
  4. Poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
  5. Gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej.

  W tym dniu uczniowie i nauczyciele aktywnie spędzili czas delektując się zdrowymi przekąskami.

                                                 Koordynatorzy Szkoły Promującej Zdrowie       

  Joanna Kunysz i Magdalena Sznajder

                                                  

 • KONKURS PLASTYCZNY „Dieta dla mózgu”

  Bliższe informacje w regulaminie. Zapraszamy

 • Zwiedzamy

  W dniu 31.06.22 r. klasa II TŻiUG  wraz z opiekunami zwiedziła Zakład Mięsny SMAK GÓRNO SP. Z O.O.  Uczniowie pod opieką doświadczonych pracowników mogli zobaczyć proces technologiczny produkcji wędlin i kiełbas, ponadto dla utrwalenia wiadomości z technologii gastronomicznej - rozbiór półtuszy wieprzowej. Powtórzyliśmy też zagadnienia z wyposażenia zakładów gastronomicznych oglądając profesjonalny sprzęt i wyposażenie zakładu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Mieczysławowi Miazdze - Prezesowi Zakładu oraz wszystkim pracownikom za tak miłe i sympatyczne przyjęcie. Mieliśmy okazje spróbować prysznych specjałów zakładu, które są produkowane z najlepszej jakości mięsa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

  Kolejnym przystankiem był seans filmowy w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy film" Mój piękny syn". Mlodzięż dowiedziała się jak wielkim kłopotem jest problem uzależnienia. Mamy nadzieję, że każdy znalazł. wskazówkę dla siebie i wie jak postępować by nie przekreślić swoich marzeń i celów wkraczając w dorosłe życie. 

  Na koniec była też chwila wytchnienia na coś pysznego:)

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 • Wizyta w Domu Dziecka w Rakszawie

  W dniu 30 maja 2022r. wolontariusze SK Caritas z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybrali się z wizytą do Domu dla Dzieci w Rakszawie. 

 • ZASTANAWIASZ SIĘ NAD WYBOREM SZKOŁY?

  Bądź jednym z nas, zapraszamy:) Rekrutacja trwa.

  Czekamy właśnie na Ciebie.

 • Wyjazd szkolnego Koła Caritas

  W dniu 25.05.2022r. grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Jarosławia. W planie było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej im. prof. Feliksa Zalewskiego oraz seans filmowy pt.: "Sonic 2" w Kinie na Biegunach. Całoroczny trud pracy wolontariuszy został nagrodzony :)

 • NOWA STRONA INTERNETOWA

  UWAGA! UWAGA! 

  Zapraszamy na naszą nową stronę internetową, która znajduje się pod adresem: https://zswysoka.pl

   

 • UWAGA ! REKRUTACJA 2022/2023 - informacja dla kandydatów

  Informujemy, że dokumenty rekrutacyjne (podania) należy składać osobiście w Zespole Szkół w Wysokiej lub elektronicznie pod adresami: zswysokarekrutacja@gmail.com oraz sekretariat@zswysoka.pl.

  PRZYJMOWANIE PODAŃ TRWA OD 16 MAJA 2022 ROKU DO 24 CZERWCA 2022 ROKU

 • Spotkanie z fotografem i spacer plenerowy po parku w Łańcucie

  Spotkanie z fotografem i spacer plenerowy po parku w Łańcucie

  W czwartek 19.06. 2022 uczniowie klasy II TŻIUG, dzięki uprzejmości Pana @Edwarda Sońskiego, mieli okazję podziwiać wspaniałe diaporamy w sali widowiskowej MDK, zainspirować się pięknymi fotografiami, a potem wyruszyć na spacer plenerowy po łańcuckim parku, by tam zrobić zdjęcia według własnego pomysłu.

  Pod koniec wycieczki udaliśmy się do Muzeum-Zamku w Łańcucie, gdzie podziwialiśmy wnętrza II piętra.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia. Miłego oglądania....

 • Szkolne Koło Caritas

  Dnia 16 maja z uśmiechem można było zobaczyć kolejne efekty pracy Szkolnego Koła Caritas. To właśnie w tym dniu zostały zapakowane paczki dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie i z Domu Dziecka w Łopuszce Małej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dziecka. Wolontariusze Caritasu przez cały ten rok szkolny, pracowali by uzbierać pieniądze miedzy innymi na ten cel. Za pieniążki które uzbierali zakupiono gry edukacyjne, puzzle, zabawki i słodkie dodatki. Dwie paczki trafiły dzisiejszego dnia do hospicjum.

  Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy i cieszymy się, że możemy pomagać, bo warto.

  Szkolne Koło Caritas ❤️

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć