Odwiedź nas

 • Wizyta w Domu Dziecka w Rakszawie

  W dniu 30 maja 2022r. wolontariusze SK Caritas z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybrali się z wizytą do Domu dla Dzieci w Rakszawie. 

 • ZASTANAWIASZ SIĘ NAD WYBOREM SZKOŁY?

  Bądź jednym z nas, zapraszamy:) Rekrutacja trwa.

  Czekamy właśnie na Ciebie.

 • Wyjazd szkolnego Koła Caritas

  W dniu 25.05.2022r. grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Jarosławia. W planie było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej im. prof. Feliksa Zalewskiego oraz seans filmowy pt.: "Sonic 2" w Kinie na Biegunach. Całoroczny trud pracy wolontariuszy został nagrodzony :)

 • NOWA STRONA INTERNETOWA

  UWAGA! UWAGA! 

  Zapraszamy na naszą nową stronę internetową, która znajduje się pod adresem: https://zswysoka.pl

   

 • UWAGA ! REKRUTACJA 2022/2023 - informacja dla kandydatów

  Informujemy, że dokumenty rekrutacyjne (podania) należy składać osobiście w Zespole Szkół w Wysokiej lub elektronicznie pod adresami: zswysokarekrutacja@gmail.com oraz sekretariat@zswysoka.pl.

  PRZYJMOWANIE PODAŃ TRWA OD 16 MAJA 2022 ROKU DO 24 CZERWCA 2022 ROKU

 • Spotkanie z fotografem i spacer plenerowy po parku w Łańcucie

  Spotkanie z fotografem i spacer plenerowy po parku w Łańcucie

  W czwartek 19.06. 2022 uczniowie klasy II TŻIUG, dzięki uprzejmości Pana @Edwarda Sońskiego, mieli okazję podziwiać wspaniałe diaporamy w sali widowiskowej MDK, zainspirować się pięknymi fotografiami, a potem wyruszyć na spacer plenerowy po łańcuckim parku, by tam zrobić zdjęcia według własnego pomysłu.

  Pod koniec wycieczki udaliśmy się do Muzeum-Zamku w Łańcucie, gdzie podziwialiśmy wnętrza II piętra.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia. Miłego oglądania....

 • Szkolne Koło Caritas

  Dnia 16 maja z uśmiechem można było zobaczyć kolejne efekty pracy Szkolnego Koła Caritas. To właśnie w tym dniu zostały zapakowane paczki dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie i z Domu Dziecka w Łopuszce Małej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dziecka. Wolontariusze Caritasu przez cały ten rok szkolny, pracowali by uzbierać pieniądze miedzy innymi na ten cel. Za pieniążki które uzbierali zakupiono gry edukacyjne, puzzle, zabawki i słodkie dodatki. Dwie paczki trafiły dzisiejszego dnia do hospicjum.

  Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy i cieszymy się, że możemy pomagać, bo warto.

  Szkolne Koło Caritas ❤️

 • „Wiosna w obiektywie”

  Wiosna, czy to Ty? Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników przyrody, uczniów i pracowników naszej szkoły, do wzięcia udziału w akcji fotograficznej pt. „Wiosna w obiektywie”.

  Zadaniem jest przesłanie zdjęć, które przedstawia… wiosnę.

  Tylko tyle lub aż tyle.

  Jestem bardzo ciekawa, którą „twarz wiosny” uda Wam się zatrzymać w kadrze.

  Zdjęcia w formie elektronicznej należy przesłać do końca maja na adres mailowy: mcebulak.niemiecki@gmail.com

  Zachęcam do udziału w akcji i do stworzenia wspólnej galerii wiosennych zdjęć!

  Marta Cebulak

 • Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta

  W dniu 28.04.2022 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta. Nasza uczennica z klasy II TŻiUG - Karolina Niegowska, zajęła I miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym oraz II miejsce na 50 m stylem dowolnym. Jesteśmy bardzo dumni. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 • Warsztaty świąteczne

  W dniu 8.04.2022 odbyło się szkolenie z trendów i aranżacji wielkanocnego stołu oraz warsztaty świąteczne dla uczniów Zespołu Szkół, przeprowadzone przez panią Małgorzatę Olejarz, absolwentkę naszej szkoły. Zapraszamy do oglądnięcia efektów naszych prac w galerii.

 • "Tradycja i Nowoczesność" - XV Targi Edukacyjne Powiatu Łańcuckiego

  27 kwietnia 2022 odbyły się XV Targi Edukacyjne Powiatu Łańcuckiego, podczas których ósmoklasiści mogli poznać ofertę edukacyjną wszystkich szkół średnich w naszym powiecie. Wszystkie szkoły naszego regionu wykazały się wielkim zaangażowaniem w walce o pozyskanie kandydatów. Szczególnie okazale prezentowało się stanowisko naszej szkoły, które chętnie odwiedzali przybyli goście. Tu podziwiać można było wspaniałe wyroby cukiernicze uczniów i nauczycieli Technikum żywienia i usług gastronomicznych między innymi: makaroniki cytrynowe z kremem na bezie włoskiej, praliny z ganaszem z masła orzechowego i mleczną czekoladą, mini Pavlova z truskawkami, borówką i kremem, babeczki z kremem i owocami.

  Również uczniowie naszego technikum zaprezentowali się godnie, po raz kolejny dowodząc, że są dumni z wyboru szkoły, którego wcześniej dokonali. Na stanowisku skosztować było można wypieków, napić się cytrusowego ponczu z kiwi, grejpfrutem, truskawką i miętą, czy kawy, przygotowanej przez uczniów technikum usług kelnerskich.

   

  Dziękujemy nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję promocji naszej szkoły.

 • Wizyta w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie

  W dniu 21 kwietnia uczniowie z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli zajęciach w Centrum Informacji i Planowania Kariery w WUP w Rzeszowie. Pani Renata Mac-Szylar  doradca zawodowy  przekazała młodzieży wiele cennych informacji przydatnych w planowaniu kariery zawodowej oraz  podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych w oparciu o własne predyspozycje, czynniki otoczenia, ranking uczelni ,kierunki studiów, a także wymagania pracodawców.  Uczniowie dowiedzieli się gdzie mogą szukać wparcia na rynku pracy jako absolwenci technikum.  Na zakończenie młodzież udała się do Kina Helios na film fantasy, aby zrelaksować  się przed czekających ich już niebawem egzaminem maturalny.

 • Spotkanie z uczniami nt.: „Radzenia sobie z trudnymi emocjami w kontekście depresji wśród młodzieży”

   

  ​​​​​​​

  W dniu 13.04.2022 r. dzięki uprzejmości Centrum Medycznego w Łańcucie zorganizowano dla młodzieży szkolnej spotkanie z panią mgr Justyną Ruman (pielęgniarką, pedagogiem) zatrudnioną w Oddziale Dziennym Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Uświadomiła nam, że istnieje wiele powodów, przez które młodzi ludzie mogą być bardziej narażeni na depresję. Właśnie szczególnie nastolatkom trudno jest rozmawiać o swoich problemach, podejmować nieustanne starania, by sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom. Bywa, że często spotykają się niezrozumieniem ze strony bliskich – wówczas ich kłopoty narastają. Pandemia pogorszyła znacząco ich warunki i utrudniła dbanie o właściwy stan psychiczny. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję wysłuchać interesującej prelekcji popartej prezentacją multimedialną dotyczącą przyczyn, objawów, ale także sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pozyskaliśmy wiedzę, co robić, by utrzymać prawidłowe samopoczucie i równowagę psychiczną. 

 • Życzenia

 • Warsztaty „ Kuchnia ukraińska”

  Wyjątkowy czas rodzi wyjątkowe inicjatywy.

  W środę, 13 kwietnia, w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej, odbyły się warsztaty „ Kuchnia ukraińska”. Zajęcia dla klasy I TŻiUG poprowadziły Swietlana Janiv i Julia Jewtuszenko. Uczniowie własnoręcznie mieli okazję wykonać jeden z ukraińskich wypieków: Uszka. Ukraińskie uszka tym różnią się od naszych, że przygotowywane są na słodko. Po początkowych, minimalnych obawach jak poradzimy sobie z barierą językową, okazało się, że język kuchni nie ma granic :) . Swietłana, pochodząca z Truskawca, bardzo ucieszyła się widząc chłopców, ponieważ: „bardzo dobrze mieszają (urabiają) ciasto”. I miała rację, ciasto na uszka trzeba wyrabiać długo, tak aby wszystkie składniki dobrze się połączyły. Julia, przed wojną mieszkająca pod Kijowem, była bardziej milcząca, ale z sercem czuwała nad uczniami. Upieczone uszka były zaskakująco smaczne, ale wymagały cierpliwości, dokładności, bo małe kawałki ciasta muszą być rozwałkowane bardzo cienko „Tak aby ulicę było przez nie widać” i co najmniej półtorej godziny wolnego czasu. Nasze prowadzące stworzyły niepowtarzalną atmosferę na warsztatach. Paniom Małgorzacie Bal i Joannie Cyran dziękuję za opiekę nad uczniami.

  Wypieki z warsztatów zawędrowały na stoły  łańcuckiego Caritasu w środę wieczorem, kiedy to został zaprezentowany wyjątkowy e-book „Zaczęło się od barszczu. Historia przyjaźni ukraińsko-łańcuckiej”. Jest to książka kucharska z przepisami, stworzona dzięki wspólnej pracy uchodźców przebywających obecnie w Łańcucie i wolontariuszy, którzy zaangażowali się w pomoc w parafii Łańcut. E-book zawiera ponad 40 przepisów kuchni ukraińskiej, ale również polskiej. Znajdziecie tam między innymi informacje jak ugotować barszcz ukraiński i słynne pielmieni. Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. „Ty też możesz pomóc”

  Więcej informacji: https://rzeczoksiazce.pl/produkt/zaczelo-sie-od-barszczu-historia-przyjazni-ukrainsko-lancuckiej-kuchnia-pisana/

  Wśród przepisów znajdziecie również „nasze” uszka.

   

  Anna Trawka

 • Warsztaty rękodzielnicze z zakresu decoupage.

  W dniu 13.04. 2022 odbyły się warsztaty rękodzielnicze z zakresu decoupage. Uczestnicy warsztatów pięknie przyozdobili styropianowe jajka, nadając im nowy niepowtarzalny wygląd, jedyny w swoim rodzaju a efekt był zaskakujący. Sami zobaczcie!

 • Akcja pomocy Dominice

 • Warsztaty Decoupage

 • Nasze tenisistki w Finale Wojewódzkim w Tenisie Stołowym

  Uczennice Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej: Sandra Marszał oraz Julia Podolec 25 stycznia 2022r. zwyciężyły w Powiatowej Licealiadzie w Tenisie Stołowym Drużynowym.

  Mistrzynie powiatu w grze drużynowej zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego.

  Odbędzie się on 12.04.2022 r. o godz. 10.00 w hali sportowej MOSiR w Nowej Sarzynie.

  Powodzenia Dziewczyny !!!

 • Światowy Dzień Zdrowia 2022

  Światowy Dzień Zdrowia 2022 - Nasza planeta, nasze zdrowie

  W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości.

   

  Ponad 90% ludzi oddycha niezdrowym powietrzem, skażonym zanieczyszczeniami pochodzącymi ze spalania paliw kopalnych. Ekstremalne zjawiska pogodowe, degradacja gruntów i niedobór wody powodują przemieszczanie się ludzi i zmianę warunków ich życia. Zanieczyszczenia i tworzywa sztuczne znajdują się na dnie najgłębszych oceanów i na szczytach najwyższych gór, trafiły nawet do ​​naszego łańcucha pokarmowego. Systemy produkujące wysoko przetworzoną, niezdrową żywność i napoje napędzają falę otyłości, zwiększając liczbę nowotworów i chorób serca, jednocześnie generując jedną trzecią globalnej emisji gazów cieplarnianych. Te niekorzystne zmiany klimatyczne i zdrowotne są efektem decyzji politycznych, społecznych i handlowych.

  https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa/swiatowy-dzien-zdrowia-2022

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć