Odwiedź nas

 • „Wiosna w obiektywie”

  Wiosna, czy to Ty? Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników przyrody, uczniów i pracowników naszej szkoły, do wzięcia udziału w akcji fotograficznej pt. „Wiosna w obiektywie”.

  Zadaniem jest przesłanie zdjęć, które przedstawia… wiosnę.

  Tylko tyle lub aż tyle.

  Jestem bardzo ciekawa, którą „twarz wiosny” uda Wam się zatrzymać w kadrze.

  Zdjęcia w formie elektronicznej należy przesłać do końca maja na adres mailowy: mcebulak.niemiecki@gmail.com

  Zachęcam do udziału w akcji i do stworzenia wspólnej galerii wiosennych zdjęć!

  Marta Cebulak

 • Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta

  W dniu 28.04.2022 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta. Nasza uczennica z klasy II TŻiUG - Karolina Niegowska, zajęła I miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym oraz II miejsce na 50 m stylem dowolnym. Jesteśmy bardzo dumni. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 • Warsztaty świąteczne

  W dniu 8.04.2022 odbyło się szkolenie z trendów i aranżacji wielkanocnego stołu oraz warsztaty świąteczne dla uczniów Zespołu Szkół, przeprowadzone przez panią Małgorzatę Olejarz, absolwentkę naszej szkoły. Zapraszamy do oglądnięcia efektów naszych prac w galerii.

 • "Tradycja i Nowoczesność" - XV Targi Edukacyjne Powiatu Łańcuckiego

  27 kwietnia 2022 odbyły się XV Targi Edukacyjne Powiatu Łańcuckiego, podczas których ósmoklasiści mogli poznać ofertę edukacyjną wszystkich szkół średnich w naszym powiecie. Wszystkie szkoły naszego regionu wykazały się wielkim zaangażowaniem w walce o pozyskanie kandydatów. Szczególnie okazale prezentowało się stanowisko naszej szkoły, które chętnie odwiedzali przybyli goście. Tu podziwiać można było wspaniałe wyroby cukiernicze uczniów i nauczycieli Technikum żywienia i usług gastronomicznych między innymi: makaroniki cytrynowe z kremem na bezie włoskiej, praliny z ganaszem z masła orzechowego i mleczną czekoladą, mini Pavlova z truskawkami, borówką i kremem, babeczki z kremem i owocami.

  Również uczniowie naszego technikum zaprezentowali się godnie, po raz kolejny dowodząc, że są dumni z wyboru szkoły, którego wcześniej dokonali. Na stanowisku skosztować było można wypieków, napić się cytrusowego ponczu z kiwi, grejpfrutem, truskawką i miętą, czy kawy, przygotowanej przez uczniów technikum usług kelnerskich.

   

  Dziękujemy nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję promocji naszej szkoły.

 • Wizyta w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie

  W dniu 21 kwietnia uczniowie z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli zajęciach w Centrum Informacji i Planowania Kariery w WUP w Rzeszowie. Pani Renata Mac-Szylar  doradca zawodowy  przekazała młodzieży wiele cennych informacji przydatnych w planowaniu kariery zawodowej oraz  podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych w oparciu o własne predyspozycje, czynniki otoczenia, ranking uczelni ,kierunki studiów, a także wymagania pracodawców.  Uczniowie dowiedzieli się gdzie mogą szukać wparcia na rynku pracy jako absolwenci technikum.  Na zakończenie młodzież udała się do Kina Helios na film fantasy, aby zrelaksować  się przed czekających ich już niebawem egzaminem maturalny.

 • Spotkanie z uczniami nt.: „Radzenia sobie z trudnymi emocjami w kontekście depresji wśród młodzieży”

   

  ​​​​​​​

  W dniu 13.04.2022 r. dzięki uprzejmości Centrum Medycznego w Łańcucie zorganizowano dla młodzieży szkolnej spotkanie z panią mgr Justyną Ruman (pielęgniarką, pedagogiem) zatrudnioną w Oddziale Dziennym Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Uświadomiła nam, że istnieje wiele powodów, przez które młodzi ludzie mogą być bardziej narażeni na depresję. Właśnie szczególnie nastolatkom trudno jest rozmawiać o swoich problemach, podejmować nieustanne starania, by sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom. Bywa, że często spotykają się niezrozumieniem ze strony bliskich – wówczas ich kłopoty narastają. Pandemia pogorszyła znacząco ich warunki i utrudniła dbanie o właściwy stan psychiczny. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję wysłuchać interesującej prelekcji popartej prezentacją multimedialną dotyczącą przyczyn, objawów, ale także sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pozyskaliśmy wiedzę, co robić, by utrzymać prawidłowe samopoczucie i równowagę psychiczną. 

 • Życzenia

 • Warsztaty „ Kuchnia ukraińska”

  Wyjątkowy czas rodzi wyjątkowe inicjatywy.

  W środę, 13 kwietnia, w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej, odbyły się warsztaty „ Kuchnia ukraińska”. Zajęcia dla klasy I TŻiUG poprowadziły Swietlana Janiv i Julia Jewtuszenko. Uczniowie własnoręcznie mieli okazję wykonać jeden z ukraińskich wypieków: Uszka. Ukraińskie uszka tym różnią się od naszych, że przygotowywane są na słodko. Po początkowych, minimalnych obawach jak poradzimy sobie z barierą językową, okazało się, że język kuchni nie ma granic :) . Swietłana, pochodząca z Truskawca, bardzo ucieszyła się widząc chłopców, ponieważ: „bardzo dobrze mieszają (urabiają) ciasto”. I miała rację, ciasto na uszka trzeba wyrabiać długo, tak aby wszystkie składniki dobrze się połączyły. Julia, przed wojną mieszkająca pod Kijowem, była bardziej milcząca, ale z sercem czuwała nad uczniami. Upieczone uszka były zaskakująco smaczne, ale wymagały cierpliwości, dokładności, bo małe kawałki ciasta muszą być rozwałkowane bardzo cienko „Tak aby ulicę było przez nie widać” i co najmniej półtorej godziny wolnego czasu. Nasze prowadzące stworzyły niepowtarzalną atmosferę na warsztatach. Paniom Małgorzacie Bal i Joannie Cyran dziękuję za opiekę nad uczniami.

  Wypieki z warsztatów zawędrowały na stoły  łańcuckiego Caritasu w środę wieczorem, kiedy to został zaprezentowany wyjątkowy e-book „Zaczęło się od barszczu. Historia przyjaźni ukraińsko-łańcuckiej”. Jest to książka kucharska z przepisami, stworzona dzięki wspólnej pracy uchodźców przebywających obecnie w Łańcucie i wolontariuszy, którzy zaangażowali się w pomoc w parafii Łańcut. E-book zawiera ponad 40 przepisów kuchni ukraińskiej, ale również polskiej. Znajdziecie tam między innymi informacje jak ugotować barszcz ukraiński i słynne pielmieni. Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. „Ty też możesz pomóc”

  Więcej informacji: https://rzeczoksiazce.pl/produkt/zaczelo-sie-od-barszczu-historia-przyjazni-ukrainsko-lancuckiej-kuchnia-pisana/

  Wśród przepisów znajdziecie również „nasze” uszka.

   

  Anna Trawka

 • Warsztaty rękodzielnicze z zakresu decoupage.

  W dniu 13.04. 2022 odbyły się warsztaty rękodzielnicze z zakresu decoupage. Uczestnicy warsztatów pięknie przyozdobili styropianowe jajka, nadając im nowy niepowtarzalny wygląd, jedyny w swoim rodzaju a efekt był zaskakujący. Sami zobaczcie!

 • Akcja pomocy Dominice

 • Warsztaty Decoupage

 • Nasze tenisistki w Finale Wojewódzkim w Tenisie Stołowym

  Uczennice Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej: Sandra Marszał oraz Julia Podolec 25 stycznia 2022r. zwyciężyły w Powiatowej Licealiadzie w Tenisie Stołowym Drużynowym.

  Mistrzynie powiatu w grze drużynowej zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego.

  Odbędzie się on 12.04.2022 r. o godz. 10.00 w hali sportowej MOSiR w Nowej Sarzynie.

  Powodzenia Dziewczyny !!!

 • Światowy Dzień Zdrowia 2022

  Światowy Dzień Zdrowia 2022 - Nasza planeta, nasze zdrowie

  W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości.

   

  Ponad 90% ludzi oddycha niezdrowym powietrzem, skażonym zanieczyszczeniami pochodzącymi ze spalania paliw kopalnych. Ekstremalne zjawiska pogodowe, degradacja gruntów i niedobór wody powodują przemieszczanie się ludzi i zmianę warunków ich życia. Zanieczyszczenia i tworzywa sztuczne znajdują się na dnie najgłębszych oceanów i na szczytach najwyższych gór, trafiły nawet do ​​naszego łańcucha pokarmowego. Systemy produkujące wysoko przetworzoną, niezdrową żywność i napoje napędzają falę otyłości, zwiększając liczbę nowotworów i chorób serca, jednocześnie generując jedną trzecią globalnej emisji gazów cieplarnianych. Te niekorzystne zmiany klimatyczne i zdrowotne są efektem decyzji politycznych, społecznych i handlowych.

  https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa/swiatowy-dzien-zdrowia-2022

 • Nowe wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego

    https://www.gov.pl/attachment/a8b03c77-bffc-42fe-a959-1ff5bc930089

 • Harmonogram egzaminu zawodowego - czerwiec 2022

 • WYWIADÓWKA

   Wywiadówka szkolna

   

  6 kwietnia 2022r. (środa)

  godz. 17.00

   

  Zapraszamy

   

   

 • KONKURS JĘZYKOWY

  REGULAMIN KONKURSU JĘZYKOWEGO

   

   

  I. Organizatorzy konkursu:

  Nauczycielka języka niemieckiego – pani Marta Cebulak oraz nauczycielka języka angielskiego pani Berenika Gdula

   

  II. Cele konkursu:

  - Dodatkowa motywacja do nauki i doskonalenia znajomości języków obcych ;

  - Stworzenie młodzieży zainteresowanej literaturą i językami obcymi możliwości zaprezentowania swoich umiejętności;

  - Popularyzacja literatury pięknej niemieckiego i angielskiego obszaru językowego;

  - Rozwijanie wyobraźni, umiejętności i zdolności plastycznych oraz aktorskich;

  - Doskonalenie umiejętności cyfrowych w tym tworzenia prezentacji multimedialnych w bezpłatnej aplikacji Canva,

  - Praca z uczniem zdolnym.

   

  III. Adresaci konkursu:

  Uczniowie wszystkich klas technikum.

   

  IV. Zadania konkursowe do wyboru:

  RECYTACJA:

  Każdy z uczestników prezentuje wiersz lub fragment prozy w języku niemieckim lub angielskim. Czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
  Nagrania w formie filmików należy przesłać na adres: mcebulak.niemiecki@gmail.com w terminie do 15.04.2022r.

   

  PRACA PLASTYCZNA:

  Każdy z uczestników wykonuje plakat lub kolaż do tematu: „Deutschland mag ich“ lub „I love England” w rozmiarze A3 lub większym i weźmie udział w  konkursie na najlepszy plakat na temat krajów anglo- lub niemiecko- języcznych. Plakat w formie zdjęcia należy wysłać na adres: mcebulak.niemiecki@gmail.com

  w terminie do 15.04.2022r. Praca może być wykonana w dowolnej technice.

   

  Prace w formie papierowej proszę złożyć w pokoju nauczycielskim w terminie do 21.04.2022r., gdyż zostaną wywieszone na szkolnym korytarzu.

   

   

   PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:

  Uczestnik wykonuje przentację multimedialną pt.: „Moja wymarzona wycieczka po...” i uwzględnia miejsca warte zobaczenia w jednym wybranym przez siebie kraju niemiecko- lub anglo- języcznym.

  Prezentację należy wysłać na adres: mcebulak.niemiecki@gmail.com w terminie do 15.04.2022r.

  Prezentacja powinna zawierać 12 slajdów, wykonanych za pomocą bezpłatnej strony interentowej canva.com

   

  UCZEŃ MA PRAWO WZIĄĆ UDZIAŁ W JEDNEJ, W DWÓCH LUB

  W TRZECH KONKURENCJACH.

   

  V. Ocena recytacji i prac plastycznych:

  - Jury potyczek recytatorskich dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów:

  1. Dobór repertuaru;

  2. Interpretacja i ogólny wyraz artystyczny;

  3. Poprawność wymowy w języku niemieckim/angielskim.

   

  - Jury potyczek plastycznych dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów:

  - estetyka,

  - wkład pracy,

  - format,

  - technika,

  - pomysłowość,

  - indywidualne podejście do tematu,

  - twórcze myślenie plastyczne.

   

  - Jury potyczek cyfrowych dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów:

  - estetyka,

  - wkład pracy,

  - pomysłowość,

  - indywidualne podejście do tematu,

  - umiejętność korzystania z zasobów internetowych,

  - umiejętności cyfrowe.

  - poprawność językowa,

  - Wyniki konkursu oceni powołane przez organizatora Jury, decyzja Jury jest ostateczna.

   

  VI. Nagrody:

  Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi w terminie ustalonym przez organizatora.

                                                                                                                       

   

 • Prośba o rozpowszechnienie Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek

   

  Proszę Państwa Dyrektorów o pilne umieszczenie na stronach internetowych szkół i placówek numeru Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, pod którym także dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). 

  https://brpd.gov.pl/2022/03/07/w-kazdy-poniedzialek-dyzur-prawnika-specjalisty-do-spraw-uchodzcow-i-cudzoziemcow/

  Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch

   

   

 • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie ZUS

  Wyróżnienie dla uczniów naszej szkoły: Andżeliki Wojnowskiej i Samuela Trojnara za udział w Ogólnopolskim Konkursie ZUS pt. "Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta w banku?". Gratulujemy.

 • Dzień bez plecaka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć