Odwiedź nas

 • OGŁOSZENIE - zmiana adresu internetowego szkoły

  Informujemy, że z dniem 1 września 2022r, nastąpiła zmiana

  adresu internetowego szkoły.

   

  NOWY ADRES:

  www.zswysoka.pl

  mail:sekretariat@zswysoka.pl

   

   Prosimy o logowanie się na wyżej podany adres.

                                                                     Dziękujemy

   

 • Zbiórka słodyczy - akcja Szkolnego Koła Caritas

  Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół w Wysokiej zachęca do wzięcia udziału w Zbiórce słodyczy, przekąsek dla dzieci z Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Wysokiej i z domu dziecka w Rakszawie. 

  Dołącz do nas - nie bądź obojętny!!!

  Szczegóły na plakacie

 • Spotkanie z żołnierzem 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”

  Uczniowie klasy IV TŻiUG/TK uczestniczyli w spotkaniu ze starszym szeregowym Michałem Bełzem. W czasie spotkania młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może ubiegać się o wstąpienie w szeregi oddziałów.

  A może ktoś z naszej szkoły zostanie „terytorialsem”? Powodzenia

 • Spotkanie z ekspertami z Biura Rzecznika Finansowego

  W dniu 21 października 2022 r., we współpracy z Gminą Łańcut i z Panem Wójtem Jakubem Czarnotą, odbyło się w szkole spotkanie z ekspertami z Panem Zdzisławem Osadą – Z-cą Dyrektora Wydziału Bankowo Kapitałowego oraz Panem Pawłem Rokoszem- Z-cą Kierownika w Wydziale Pozasądowego Rozwiązywania Sporów w Biurze Rzecznika Finansowego. Eksperci zapoznali uczniów z systemem ochrony konsumenta rynku finansowego, podstawowymi filarami działania Rzecznika Finansowego, różnicami między postępowaniem polubownym, a postępowaniem interwencyjnym.

  Uczniowie dowiedzieli się również jak chronić swoje środki na koncie, z jakich metod korzystają oszuści oraz jak napisać reklamację.

  Na tych którzy aktywnie uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu czekały upominki.

  Dziękujemy za przekazanie nam tej cennej wiedzy.

   

 • "Quo Vadis". Powieść religijna czy polityczna?

  Jako szkoła obsługujemy różne wydarzenia. W niedzielę, 17 października, uczestniczyliśmy w wykładzie: "Quo Vadis".  Powieść religijna czy polityczna? wygłoszonym przez o. dr Andrzeja  Bielata OP.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzisiejszy Dzień Edukacji Narodowej był szczególnie wyjątkowy.

  Na początku Pani Dyrektor Dorota Szmuc przekazała społeczności szkolnej smutne informacje na temat śmierci Księdza Prałata Edwarda Śnieżka w dniu 12 października 2022r., który był częstym gościem naszej szkoły, gdyż niegdyś pracował tu jako katecheta. Wszyscy uczcili pamięć Zmarłego minutą ciszy i modlitwą.

  Po krótkiej części oficjalnej, w której zabrała głos Pani Dyrektor oraz prowadzący program Gabriela Kuźniar i Nikodem Uchman nadszedł czas na część artystyczną.

  Chwilę rozrywki zapewniła seria scenek: przedstawiająca typową lekcję oraz rozmowy nauczycieli w pokoju nauczycielskim. Miło było posłuchać nowej humorystycznej aranżacji popularnych przebojów muzycznych. Pokaz mody młodzieżowej oraz występ saksofonistki Gabrieli Cwynar zaskoczył zgromadzonych gości. Na zakończenie zabrała głos przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Rybka, dziękując nauczycielom za trud pracy, jaki na co dzień podejmują. Życzenia od Samorządu Uczniowskiego i upominki dla wszystkich pracowników szkoły były finałem tej uroczystości.

  Na koniec jeszcze raz życzymy naszym nauczycielom oraz pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

 • Zmarł ks. prałat Edward Śnieżek

  12 października 2022r. odszedł do wieczności ksiądz prałat Edward Śnieżek – wspaniały kapłan, katecheta, wychowawca wielu pokoleń, wyjątkowy człowiek, którego zawsze będziemy pamiętać. Towarzyszył nam we wszystkich ważnych chwilach, niech Jego odejściu towarzyszy teraz nasza modlitwa.

 • 29 września – Międzynarodowy Dzień Kawy

  Kawa to najpopularniejszy napój na świecie. Dziennie spożywa się ją w ilości ponad 2,5 miliarda filiżanek. Nic dziwnego, skoro wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranka. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, spożycie kawy wzrosło niemal dwukrotnie. Statystyczny Polak wypija jej ok. 3 kg rocznie, czyli średnio 1 filiżankę dziennie (statystycznie, czyli wliczając niemowlętaJ). Rekordzistami są mieszkańcy Skandynawii. W Finlandii średnie roczne spożycie kawy to 12 kg. Kawa wg legendy pochodzi z Etiopii, jeden z tamtejszych pasterzy zauważył, że jego kozy po zjedzeniu ziarna kawowca zaczęły „tańczyć”. Kiedy sam spożył te ziarna poczuł się bardzo rześki i chętny do pracy…tak oto zaczęła się historia napoju, który zmieniał oblicze świata! Najdroższa kawa na świecie – Kopi Luwak, osiąga zawrotną cenę ponad 2000 zł za kilogram. Czemu tak drogo? Ze względu na, mówiąc delikatnie - nietypowy sposób obróbkiJ. Mianowicie jest przygotowywana z ziaren pochodzących z odchodów zwierzęcia zwanego właśnie luwakiem, którego soki żołądkowe nadtrawiają ziarna, a kawa zyskuje niepowtarzalny smak. Większość mieszkańców świata wypija na co dzień napar z ziaren Arabiki, bo to najpopularniejszy obok Robusty gatunek kawy. Ale picie kawy to nie tylko przyjemność, z badań wynika, że u ludzi pijących regularnie kawę zmniejsza się ryzyko chorób takich jak cukrzyca typu II, choroby serca czy choroba Parkinsona, przyspiesza się metabolizm i poprawia pamięć. International Coffee Day to także okazja, aby zwróci uwagę świata na problemy ludzi, którzy zajmują się zbiorem kawy, na ich warunki pracy oraz wynagrodzenie. Pracownik na plantacji kawy często za całodzienną pracę dostaje tylko 5 dolarów, to tyle ile Amerykanin płaci za jedną filiżankę kawy….A w naszej pracowni możemy wypić kawę od esencjonalnego espresso czy słodkiego cappuccino po mleczne latte i to jeszcze  przygotowane techniką latte art😊mniam, mniam..

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. W dniu 01.09.2022 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

   

  Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, przywitała dyrektor szkoły- Pani Dorota Szmuc. Pani Dyrektor przypomniała uczniom o zasadach panujących w szkole, nie zabrakło również informacji związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

   

  W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

  OGŁOSZENIE

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września według harmonogramu: 

  - Msza święta o godz. 8.15 w Kościele Parafialnym w Wysokiej;

  - 9.30 spotkanie w szkole (sala gimnastyczna, spotkania w klasach z wychowawcami)

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • Szkolny wykaz podręczników 2022/2023

  Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023  zamieszczony jest w zakładce Technikum- Szkolny Zestaw Podręczników

 • WYWIADÓWKA

  W dniu 29.09.2022r.(czwartek) o godz.17.00 odbędzie się Spotkanie Wywiadowcze.

  Plan zebrania:

  - spotkanie ogólne w świetlicy szkolnej

  - spotkania w klasach z wychowawcami

   

  Serdecznie zapraszamy

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony,            a przed nami dwa miesiące wakacji.

   

  W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów Zespołu Szkół.

  Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, za poświęcony czas i wychowanie.

  Następnie Pani Dyrektor Dorota Szmuc wręczyła uczniom świadectwa                          z wyróżnieniem oraz Dyplomy Uznania za bardzo dobre wyniki w nauce                        i wzorowe zachowanie. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne      i wyrazy uznania za wzorowe wychowanie dzieci.

  Pod koniec Pani Dyrektor podziękowała również nauczycielom i obsłudze za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość do uczniów.

   

   

  Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu                    i marzeń!


   

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022       w dniu 24 czerwca 2022r.

  Porządek uroczystości: 
   8.15 - msza święta w Kościele Parafialnym w Wysokiej
   9.30 - spotkanie w szkole (sala gimnastyczna oraz spotkanie w klasach     
          z wychowawcami).

  Z A P R A S Z A M Y 

 • „Lubię wracać tam, gdzie byłem już...”

  W dniu 22.06.2022 r. gościliśmy w szkole absolwentów Technikum Rachunkowości Rolnej w Wysokiej - rocznik 1972. Jednym z byłych uczniów naszej szkoły a zarazem inicjatorem spotkania był sam Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal. Po krótkiej części artystycznej obchody przybrały mniej oficjalny charakter. Wszyscy     z sentymentem wspominali szkolne czasy oglądając szkolne kroniki, fotografie czy spacerując po podwórku szkolnym i nowo otwartym basenie kąpielowym.

 • Wakacyjne atrakcje gminy Łańcut

  Drodzy Rodzice oraz Uczniowie

   

              Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł długo wyczekiwany przez was czas zasłużonego odpoczynku – czas wakacji. Dziękując za wasz wysiłek  i włożony w naukę trud, pragnę wam życzyć, aby zbliżające się wakacje były dla was czasem odpoczynku, radości i beztroski. 

              Do życzeń dołączamy naszą ofertę wakacyjną. W okresie od 2 lipca do końca wakacji zapraszamy dzieci oraz rodziców na Pikniki Rodzinne Gminy Łańcut. Wydarzenia pełne atrakcji adresowanych szczególnie do najmłodszych będą organizowane w każdy weekend w poszczególnych miejscowościach. Szczegółowy program oraz terminy znajdą Państwo na plakacie.

              Zachęcamy też do korzystania z naszego kąpieliska. Basen Gminy Łańcut   w Wysokiej jest czynny codziennie od 11:00 do 19:00.

              Udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły.

   

  Pozdrawiam serdecznie

  Jakub Czarnota

  Wójt Gminy Łańcut

 • Otwarcie Gminnego Basenu w Wysokiej

  Basen Gminy Łańcut gotowy na otwarcie

   

  Od 20 czerwca do końca sierpnia, basen będzie czynny codziennie od 11:00 do 19:00 Będą obowiązywały opłaty:

  0 zł dla dzieci do 7 lat

  5 zł dla uczniów i studentów do 26 r. życia,

  5 zł dla emerytów i rencistów,

  7 zł bilet normalny po 16:00

  10 zł bilet normalny przed 16:00

  Operatorem basenu jest Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Łańcut

  Centrum Kultury Gminy Łańcut #Wysoka #Wakacje2022 Gmina Łańcut #GminaŁańcut

 • XI SZKOLNY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

  „Jak dieta wpływa na koncentrację i proces uczenia się?”

   

  W dniu 13 czerwca odbył się już XI SZKOLNY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA zorganizowany pod hasłem  „Jak dieta wpływa na koncentrację i proces uczenia się?”

  Program obejmował:

  1. Wykład - „Jak dieta wpływa na koncentrację i proces uczenia się?”– dietetyka Pani  MAGDALENY PASIECZNEJ z gabinetu Projekt Zdrowie, w którym poruszyła temat prawidłowych nawyków żywieniowych, wspomagających  pracę układu nerwowego, w tym mózgu.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dieta dla mózgu”, w którym przyznano trzy nagrody:
   • W kategorii rysunek dla Anny Szewczyk,
   • W kategorii technika dowolna dla Karoliny Buryło,
   • Wyróżnienie dla Moniki Jakielaszek.
  3. Pomiar ciśnienia i konsultacje medyczne na stoisku przygotowanym przez higienistkę szkolną Panią Ewę Szczęch
  4. Poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
  5. Gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej.

  W tym dniu uczniowie i nauczyciele aktywnie spędzili czas delektując się zdrowymi przekąskami.

                                                 Koordynatorzy Szkoły Promującej Zdrowie       

  Joanna Kunysz i Magdalena Sznajder

                                                  

 • KONKURS PLASTYCZNY „Dieta dla mózgu”

  Bliższe informacje w regulaminie. Zapraszamy

 • Zwiedzamy

  W dniu 31.06.22 r. klasa II TŻiUG  wraz z opiekunami zwiedziła Zakład Mięsny SMAK GÓRNO SP. Z O.O.  Uczniowie pod opieką doświadczonych pracowników mogli zobaczyć proces technologiczny produkcji wędlin i kiełbas, ponadto dla utrwalenia wiadomości z technologii gastronomicznej - rozbiór półtuszy wieprzowej. Powtórzyliśmy też zagadnienia z wyposażenia zakładów gastronomicznych oglądając profesjonalny sprzęt i wyposażenie zakładu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Mieczysławowi Miazdze - Prezesowi Zakładu oraz wszystkim pracownikom za tak miłe i sympatyczne przyjęcie. Mieliśmy okazje spróbować prysznych specjałów zakładu, które są produkowane z najlepszej jakości mięsa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

  Kolejnym przystankiem był seans filmowy w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy film" Mój piękny syn". Mlodzięż dowiedziała się jak wielkim kłopotem jest problem uzależnienia. Mamy nadzieję, że każdy znalazł. wskazówkę dla siebie i wie jak postępować by nie przekreślić swoich marzeń i celów wkraczając w dorosłe życie. 

  Na koniec była też chwila wytchnienia na coś pysznego:)

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć