Odwiedź nas

Sukcesy uczniów

Naukowe

 

WYRÓŻNIENIE DLA  WIKTORII DRZAŁ w V Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno- Hotelarskim

MISTRZ GOŚCINNOŚCI –CONCIERGE 2019.

W dniu 6 grudnia 2019 r. Wiktoria Drzał uczennica II klasy Technikum hotelarskiego pod opieką Pani Jolanty Zebzda uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno-Hotelarskim „Mistrz Gościnności – Concierge 2019”. Tegoroczna edycja zgromadziła 10-ciu najlepszych uczestników z całej Polski. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z planowaniem i realizacją imprez turystycznych, a także kompleksową obsługą turystów i gości hotelowych.Zadania konkursowe dotyczyły pracy concierge w hotelu (przygotowanie i zaprezentowanie planu pobytu gości według ich preferencji). Oprócz wiedzy teoretycznej (test), uczestnicy musieli wykazać się także umiejętnością planowania pobytu  i obsługi gości w języku angielskim.  Program zaprezentowany przez Wiktorię podczas konkursu okazał się bardzo ciekawy i profesjonalnie przygotowany, co zaowocowało zdobyciem  wyróżnienienia.

W skład jury wchodziło grono specjalistów branży hotelarskiej – pracownicy krakowskich hoteli (Mercure Stare Miasto, Radisson Blu i Galaxy) oraz przedstawiciel WSTiE w Suchej Beskidzkiej.

Coroczny konkurs organizowany jest przez Małopolską Szkołę Gościnności w Myślenicach pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Stowarzyszenia Złote Klucze Concierge Polska. Wśród partnerów i sponsorów wydarzenia znalazły się: Grupa Hotelowa Orbis, Jordan Group, Radisson Blue, Hotel Bania Thermal & Ski oraz Wawel S.A.

Gratulujemy Wiktorii i czekamy na dalsze sukcesy.

  

 

VIII  Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej 

W dniach 11-14 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się Centralny Etap VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.  Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.   Organizatorami  olimpiady jest corocznie : Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy ,Zespół Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.   W tym roku tematem przewodnim była „Historia hotelarstwa”. W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w etapach okręgowych,   w których brało udział około 340 uczniów szkół hotelarskich z całej Polski.  Naszą szkołę w tym roku po raz kolejny reprezentował Jakub Bar, który znalazł się w ścisłej  czołówce  osób  rywalizujących  o  tytuł  laureata  VIII  Olimpiady  Wiedzy Hotelarskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat jest to już piąty finalista tej olimpiady z naszej szkoły.  Etap centralny olimpiady był podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 100 pytań zamkniętych. Drugi etap polegał na obsłudze gości w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym oraz na obsłudze gościa w restauracji hotelowej z zastosowaniem serwisu francuskiego.  Uczestnikom  olimpiady  zapewniono  wiele  atrakcji  m.in.:  zajęcia  integracyjne, pokazy i warsztaty gastronomiczne, zwiedzanie hoteli najwyższej kategorii znajdujących się w Kołobrzegu, zwiedzanie zamku w Świdwinie oraz uroczystą kolację w Pałacu Myśliwskim w Słonowicach.  Branża  hotelarska    stanowi  prężnie  rozwijającą  się gałąź  gospodarki,  a w naszym  regionie  obserwuje  się  jej  bardzo  dynamiczny  wzrost.  Powstające  pensjonaty, gospodarstwa  agroturystyczne,  hotele    i  restauracje  generują  miejsca  pracy.  To  ważne dla absolwentów szkół hotelarskich by po zakończeniu edukacji  znaleźli prace zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteś my dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy,  pracy  i  zaangażowaniu  będzie  brała  czynny  udział  w  rozwoju  hotelarstwa. Absolwenci naszej szkoły to młodzi ludzie wyróżniający się przedsiębiorczością, pomysłowością i wielką pasją. To właśnie te cechy charakteru są właściwe dla ludzi sukcesu.

Do olimpiady ucznia przygotowały: Pani Jolanta Zebzda –nauczycielka przedmiotów hotelarskich, Pani Berenika Gdula – nauczycielka języka angielskiego oraz Pani Lidia Sękowska –nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Serdecznie gratulujemy !!!

Etap okręgowy VIII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się równolegle w dniu13 stycznia 2016 r. w dziewięciu okręgach. Udział w niej wzięło 340 uczniów ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z  całej Polski.

Uczniowie  z naszej szkoły: Gabriela Śliwińska i Jakub Bar  przystąpili do rywalizacji z uczniami  szkół hotelarskich z woj. podkarpackiego i lubelskiego.

W rywalizacji tej Jakub Bar uzyskał najlepszy wynik w  okręgu, natomiast  Gabriela Śliwińska trzeci wynik z pośród 33 uczestników z 17 szkół hotelarskich. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań z zakresu wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego „Historia hotelarstwa”. Podczas olimpiady sprawdzono wiadomości startujących z wiedzy ogólnej o  branży jak również z aktualnej sytuacji na rynku hotelarskim i turystycznym.

Tradycyjnie już poziom olimpiady stał na bardzo wysokim poziomie. Decyzją  Komitetu Głównego Olimpiady z spośród wszystkich uczestników wyłoniono 30 finalistów na poziomie centralnym. Jednym z nich został nasz uczeń Jakub Bar. W ubiegłym roku ten sam uczeń również zdobył tytuł finalisty  VII Centralnej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu. W ciągu ostatnich pięciu lat jest to już piąty finalista tej olimpiady z naszej szkoły.

Branża hotelarska  stanowi prężnie rozwijającą się gałąź gospodarki, a w naszym regionie obserwuje się jej bardzo dynamiczny wzrost. Powstające pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele i restauracje generują miejsca pracy. To ważne dla absolwentów szkół hotelarskich by po zakończeniu edukacji  znaleźli prace zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteśmy dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy, pracy i zaangażowaniu będzie brała czynny udział w rozwoju hotelarstwa. Absolwenci naszej szkoły to młodzi ludzie wyróżniający się przedsiębiorczością, pomysłowością i wielką pasją. To właśnie te cechy charakteru są właściwe dla ludzi sukcesu.

Przygotowaniem uczniów oraz opiekę sprawuje nauczyciel przedmiotów hotelarskich Pani Jolanta Zebzda.

 

 

VII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 20 – 23 kwietnia 2015 r. odbył się Centralny Etap VII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem „Usługi hotelarskie w środkach transportu”. Tegoroczną olimpiadę objęli patronatem honorowym Joanna Kluzik-Rostkowska – Minister Edukacji Narodowej oraz Tomasz Jędrzejczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Do tej części zmagań zakwalifikowało się 36 uczniów z całej Polski, którzy w eliminacjach okręgowych zdobyli najwyższą liczbę punktów. Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej reprezentowało dwóch uczniów: Maciej Magoń i Jakub Bar, którzy zostali finalistami Olimpiady i są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Etap centralny podzielony był na dwie części. Pierwszą z nich był test wiedzy składający się ze 100 pytań, na których rozwiązanie uczestnicy mieli 60 minut. Jakub Bar zakwalifikował się do finałowej „piętnastki”, osiągając drugi wynik, który pozwolił mu rywalizować w dalszych zmaganiach Olimpiady. Druga część  sprawdzała umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa w recepcji w języku obcym i obsługi konsumenta w restauracji. Dla uczestników VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej przewidziano atrakcyjny program turystyczno- krajoznawczy między innymi zwiedzanie kołobrzeskich hoteli 5*Aquarius i 4*Sand, udział w pokazie gastronomicznym przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, rejs statkiem po morzu oraz uroczystą kolację. Było też trochę czasu wolnego, który młodzież wykorzystywała na poznawanie walorów nadmorskiego kurortu oraz morskiej bryzy i wspaniałego słońca. Nasi uczniowie już po raz drugi uzyskali tak wysokie wyniki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia zawodowego w naszej szkole.  Do olimpiady naszych uczniów przygotowywała pani Jolanta Zebzda. Natomiast konsultacje z języka angielskiego prowadziła pani Berenika Gdula i pani Małgorzata Brancewicz-Lorenc, a z obsługi konsumenta pani Lidia Sękowska.  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

Uczniowie technikum hotelarskiego Maciej Magoń i Jakub Bar uczestniczyli w eliminacjach Okręgowych VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Olimpiada odbyła się 14 stycznia 2015r. w Zespole Szkół Gospodarczych  w Rzeszowie. Nasi reprezentanci uzyskali wysoką pozycję znajdując sie w grupie 30 najlepszych uczestników z całego kraju. Tym samym zakwalifikowali sie na eliminacje centralne olimpiady, które odbędą sie w kwietniu w Kołobrzegu. Opiekunem olimpijczyków jest Pani Jolanta Zebzda - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W dniu 22 października 2014 roku przeprowadzony został w naszej szkole   I etap   VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej,  w którym  uczestniczyli  zgłoszeni uczniowie   technikum hotelarskiego. Zestaw  składał się z 70 pytań wielokrotnego wyboru. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką, kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich, motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych,stworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań.  Uczniowie Maciej Magoń i Jakub Bar  zakwalifikowali się do etapu okręgowego  VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW !

 

 

 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 

W dniu 22 kwietnia 2016 roku dwójka naszych uczniów uczestniczyła w XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach k/Lublina. Wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu żywienia: blok żywienia człowieka i gospodarstwo domowe. Barbara Wacnik dział: technologia żywności, a Artur Majkut dział: gastronomia. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania zdobywając dużą ilość punktów plasując się tuż za pierwszą trójką. Wielkie brawa dla nich za godne reprezentowanie szkoły.   

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się etap okręgowy XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie naszej szkoły: Arkadiusz Kuźniar, Krzysztof Podolec i Bartosz Michno (klasa IV TŻiGD) rywalizowali w bloku: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe. Organizatorem Olimpiady był Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Celem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest m.in. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy, umożliwienie młodzieży zdobycie dyplomu szkoły  wyższej na deficytowych kierunkach studiów za pośrednictwem tytułu laureata, ukazanie walorów środowiska wiejskiego jako miejsca pracy i życia na wsi, które nie różni się standardem od życia w mieście, umożliwienie trwałego łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, popularyzacja osiągnięć oraz perspektyw w rozwoju polskiego rolnictwa, z uwzględnieniem ochrony środowiska przyrodniczego.

Realizując zadania zawarte w programie Olimpiady, młodzież może wzbogacić swoje przygotowanie zawodowe, a jednocześnie dzięki pogłębieniu wiedzy i umiejętności przyczynić się do stałego unowocześniania i rozwoju polskiej gospodarki m.in. rolnictwa.
Nasi chłopcy bardzo dzielnie rywalizowali w trakcie olimpiady, zdobywając  wysokie lokaty.
Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Gratulujemy !

 

Konkurs o tytuł  "Mistrza w zawodzie"

W dniach 26 - 27 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole coroczny Konkurs "Mistrz w zawodzie". W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie z klasy II, III, IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum kelnerskiego, technikum hotelarskiego.  Celem konkursu było: wykorzystanie i rozwijanie potencjału zawodowego uczniów oraz ich umiejętności praktycznych związanych z wybranym zawodem, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania swojej kariery zawodowej, rozpowszechnianie wiedzy na temat różnych zawodów, zmobilizowanie młodzieży do działania.

Na końcowy sukces składały się wyniki części teoretycznej  (test wewnątrzszkolny), wyniki części praktycznej (wykonanie zadania praktycznego), uczestnictwo w konkursach oraz olimpiadach o tematyce zawodowej, ocena z zajęć praktycznych, średnia ocena z 3 wybranych przedmiotów zawodowych.

Mistrzami w poszczególnych zawodach zostali:

 • Śliwińska Patrycja  – technik kelner
 • Sitek Krystyna – technik hotelarstwa
 • Podolec Krzysztof – technik żywienia i gospodarstwa domowego

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy na udział i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 17 grudnia 2013r. w budynku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
W uroczystości tej uczestniczył również uczeń klasy II technikum hotelarskiego w Zespole Szkół w Wysokiej - Jakub Bar, który jest stypendystą w roku szkolnym 2013/2014.
Wręczenia dyplomów dokonali: Wojewoda Podkarpacki: Pani Małgorzata Chomycz – Śmigielska oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas. Program uświetniły pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego przy Liceum im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 30.10.2013r. odbył sie etap szkolny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. 
Uczestniczyłao w nim 21 uczniów z technikum hotelarskiego. Komisja szkolna po sprawdzeniu arkuszy z zadaniami wyłoniła dwie najlepsze uczennice: Gabrielę Śliwińską oraz Krystynę SitekObie uczennice reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie zmagań na etapie okręgowym w Rzeszowie.
Uzyskane przez nie wysokie wyniki były niewystarczające do zakwalifikowania sie do etapu centralnego olimpiady. 

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć