W dniach 11-14 kwietnia br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się Centralny Etap VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami olimpiady jest corocznie : Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy ,Zespół Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. W tym roku tematem przewodnim była „Historia hotelarstwa”. W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w etapach okręgowych, w których brało udział około 340 uczniów szkół hotelarskich z całej Polski. Naszą szkołę w tym roku po raz kolejny reprezentował Jakub Bar, który znalazł się w ścisłej czołówce osób rywalizujących o tytuł laureata VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat jest to już piąty finalista tej olimpiady z naszej szkoły. Etap centralny olimpiady był podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 100 pytań zamkniętych. Drugi etap polegał na obsłudze gości w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym oraz na obsłudze gościa w restauracji hotelowej z zastosowaniem serwisu francuskiego. Uczestnikom olimpiady zapewniono wiele atrakcji m.in.: zajęcia integracyjne, pokazy i warsztaty gastronomiczne, zwiedzanie hoteli najwyższej kategorii znajdujących się w Kołobrzegu, zwiedzanie zamku w Świdwinie oraz uroczystą kolację w Pałacu Myśliwskim w Słonowicach. Branża hotelarska stanowi prężnie rozwijającą się gałąź gospodarki, a w naszym regionie obserwuje się jej bardzo dynamiczny wzrost. Powstające pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele i restauracje generują miejsca pracy. To ważne dla absolwentów szkół hotelarskich by po zakończeniu edukacji znaleźli prace zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteś my dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy, pracy i zaangażowaniu będzie brała czynny udział w rozwoju hotelarstwa. Absolwenci naszej szkoły to młodzi ludzie wyróżniający się przedsiębiorczością, pomysłowością i wielką pasją. To właśnie te cechy charakteru są właściwe dla ludzi sukcesu.
Do olimpiady ucznia przygotowały: Pani Jolanta Zebzda –nauczycielka przedmiotów hotelarskich, Pani Berenika Gdula – nauczycielka języka angielskiego oraz Pani Lidia Sękowska –nauczycielka przedmiotów zawodowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
Więcej w Galerii
Już po raz kolejny nasza szkoła podejmuje działania promujące zdrowie. Jako jedyna w powiecie posiadająca rejonowy certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie już od 2010 roku aktywnie podejmuje inicjatywy, które służą dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, pracy na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzeniu zdrowego środowiska.
Tym razem zagażowaliśmy się w akcje dotyczącą transplantologii. Przyświecało nam hasło: Transplantacja – szansa na drugie życie. Zaszczycił nas swoją obecnością znakomity człowiek, wybitny lekarz, specjalista w dziedzinie nefrologii – dr n. med. Wacław Bentkowski. Zaprezentował najistotniejsze informacje dotyczące transplantacji ze szczególnym uwzględnieniem przeszczepów nerek, (co związane jest z jego specjalizacją). Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak obecnie wyglądają statystyki przeszczepów w naszym kraju, jaka jest procedura związana z oczekiwaniem na przeszczep, itp. Chętni po zakończonej prelekcji otrzymali deklarację dotyczącą wyrażenia zgodny na pobranie narządów, gdyby zaistniała taka okoliczność.
Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dr n. med. Wacławowi Bentkowskiemu, który zechciał podjąć z nami współpracę na polu kontynuowanej przez nas edukacji prozdrowotnej.
Beata Iwińska-Kłak
(pedagog technikum)
Więcej w Galerii
W dniu 5.04.2016r. w I LO w Łańcucie odbył się Finał Powiatowy zawodów: Szachy indywidualne dziewcząt i chłopców „O Puchar Prezesa PZSzach”. Nasi zawodnicy dzielnie rywalizowali z przeciwnikami, wygrywając wiele partii (każdy rozegrał po 7 partii). Do finału wojewódzkiego zakwalifikować się mogło po 3 osoby w każdej kategorii.
Krystian Cebeńko zajmując w zawodach 3 miejsce, awansował do zawodów wojewódzkich w Rzeszowie. Piotr Gach oraz Wioletta Kwiatkowska uplasowali się tuż za podium (4 miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy a Krystianowi życzymy sukcesu w finale wojewódzkim.
Skład naszej drużyny: Chwoszcz Aleksandra, Kwiatkowska Wioletta, Cebeńko Krystian, Gach Piotr, Panek Mateusz, Hawro Krzysztof.
Opiekun: Bogusław Karaś
W środę 16 marca 2016 r. Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej otworzył swe podwoje dla wszystkich, którzy w ramach Dnia Otwartego chcieli zapoznać się z tą placówką. Gości oficjalnie przywitała pani dyrektor Dorota Szmuc, następnie członkowie samorządu uczniowskiego zaprosili do zapoznawania się ze szkołą. Wychowankowie okolicznych gimnazjów, którzy przybyli ze swymi nauczycielami, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach: w pracowni gastronomicznej – piekli i dekorowali ciasteczka, uczyli się składać serwetki; w pracowniach hotelarskiej I kelnerskiej – obserwowali zawodowe umiejętności starszych kolegów, degustowali kawę i rogaliki oraz mieli okazje wziąć udział w krótkich warsztatach. Na zajęciach carvingu podziwiali i próbowali wykonywać cuda wyczarowywane z marchewki, pora, jabłka, cebuli.
W pracowni logistycznej mogli poznać kulisy zawodu logistyka, odkryć zainteresowanie tym nowoczesnym, pożądanym na rynku pracy kierunkiem. Zajęcia otwarte dla zwiedzających prowadzili także nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, pracownia chemiczna zachęcała pokazami doświadczeń, polonistyczna zapraszała na spotkanie w świecie “Pana Tadeusza”
i konkurs dotyczący bohaterów tej lektury, zaś nauczyciel wychowania fizycznego proponował aktywne spędzenie czasu z konsolą do gier.
Cieszy nas fakt, że szkołę w Dniu Otwartym odwiedziło prawie 160 potencjalnych kandydatów na uczniów, że mogli oni poczuć klimat naszej Alma Mater, poznać naszych wspaniałych nauczycieli, odkryć pasje zawodów, w których kształcimy, podziwiać nowoczesne pracownie.
CZEKAMY NA WAS W NOWYM ROKU SZKOLNYM. ZAPRASZAMY!
Magdalena Skiba
Więcej w Galerii
We wtorek, 22 marca, dwa dni przed rocznicą złożenia przez Tadeusza Kościuszkę przysięgi na krakowskim rynku, odbyła się uroczystość ku czci patrona naszej szkoły. Akademię przygotowali uczniowie klas IV, III i II TŻiUG, II TH i III TK. Na akademię złożyły się narracja przedstawiająca dokonania Tadeusza Kościuszki oraz odczucia narodu doceniającego wysiłki tej niezwykłej postaci na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości, prezentacja przedstawiająca miejsca i obrazy związane z życiem i działalnością naszego patrona oraz wiersze polskich i obcych poetów sławiących jego postać. Tadeusz Kościuszko był bowiem znany i ceniony nie tylko w kraju, ale również za granicą. Uczniowie gimnazjum i technikum usłyszeli też Polonez Kościuszkowski, pieśń powstałą w okresie powstania listopadowego.
Więcej w Galerii
W dniu 14 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły szlifowali swoje umiejętności narciarskie na stoku "Kiczera" w Puławach k. Rymanowa. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Tomasik.
Więcej w Galerii
Młodzi kierowcy powodują największą liczbę wypadków, a najczęstszymi przyczynami są brawura, przekraczanie prędkości i brak wyobraźni. Często towarzyszą im silne emocje, nierzadko związane z chęcią popisania się przed znajomymi, a także agresja jako najprostsza forma wyrażania się.
17 marca br. uczniowie klas II i III technikum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w ramach akcji Akademii Auto Świat, skierowanej do młodzieży szkół średnich. Statystyki wypadków, w których ofiarami są osoby młode biją na alarm. Większość z nich dotyczy tragicznych powrotów z imprez, dyskotek, itp. Wszyscy wiemy, że luz, hałas, głośna muzyka, alkohol, wszystko to przenosi się wówczas z klubu do samochodu. Kierowca często prowokowany komentarzami pasażerów będących nierzadko pod wpływem alkoholu nie wie jak sobie z tym radzić – jak być asertywnym.
Zrealizowane w szkole warsztaty miały na celu przekazanie najważniejszych informacji dotyczących asertywności. Uczniowie z chęcią odgrywali scenki, w których wcielali się w rolę uporczywych pasażerów, kierowcy. Taka forma edukacji dotycząca autoasertywności młodzieży miała na celu uzmysłowienie młodym kierowcom odpowiedzialności zarówno za siebie, jak i pasażerów. Bądźmy asertywni!
Beata Iwińska-Kłak
(pedagog technikum)
10 PRZYKAZAŃ ASERTYWNEGO KIEROWCY:
· Przed wejściem do samochodu ustal zasady w nim panujące.
· Jasno komunikuj pasażerom swoje obawy lub niezadowolenie ze sposobu ich zachowania.
· Nie przeceniaj swoich umiejętności.
· Wsiadasz do samochodu, który nie należy do ciebie lub twoich rodziców – sprawdź,
czy jest ubezpieczony.
· Prowadzisz auto – jesteś odpowiedzialny za pasażerów.
· Unikaj pasażerów, o których wiesz, że możesz się po nich spodziewać się najgorszego.
· Prowadzisz – nie pijesz. Proste.
· Nie kozacz.
· Samochód bez pasażerów zachowuje się inaczej niż z 5 osobami na pokładzie.
· Miej świadomość, czym naprawdę jest prowadzenie samochodu.
Źródło: http://akademia.autoswiat.pl/autoasertywni/
Więcej w Galerii
W dniu 10 marca nasza szkoła miała przyjemność gościć grupę pedagogów z powiatu łańcuckiego, którzy po raz kolejny spotkali się w ramach zacieśnienia współpracy oraz samokształcenia. Jest nam niezmiernie miło, że mieliśmy okazję do podejmowania różnorodnych zagadnień związanych z codziennością pracy pedagoga. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, w szczególności pani Katarzynie Czapli za przekazanie interesujących informacji dotyczących mutyzmu wybiórczego oraz udostępnienie materiałów na ten temat. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w tym gronie, w murach naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym za to, że chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu...
Beata Iwińska-Kłak
Katarzyna Wrona-Bar
Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów
do naszej szkoły
na dzień otwarty, który odbędzie się
w dniu 16 marca 2016r. od godz. 10.00
W programie zaplanowano między innymi:
Uczniowie klasy III gimnazjum , Karolina Stanio i Jakub Cwynar, przygotowali 1 marca akademię z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież, w montażu słowno-muzycznym, zaprezentowała m.in. przysięgę Armii Krajowej, ostatni rozkaz dowódcy AK Leopolda Okulickiego, listy Łukasza Cieplińskiego, wiersze Marka Gajowniczka, Leszka Andrzeja Mroczkowskiego, prezentację multimedialną poświęconą żołnierzom niepodległościowego podziemia.
Więcej zdjęć w galerii Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Wysoka 7-9 marca 2016r.
GIMNAZJUM |
TECHNIKUM |
Poniedziałek 7.03.2016 8:00 – 8:45 Konferencja dla uczniów gimnazjum. 8:50 – 11:15 Zajęcia dydaktyczne 11:45 Msza św. z nauką dla gimnazjum.
Wtorek 8.03.2016 8:00 – 8:45 Konferencja dla uczniów gimnazjum. 8:50 – 11:15 Zajęcia dydaktyczne 11:45 Msza św. z nauką dla gimnazjum.
Środa 9.03.2016 8:00 – 8:45 Konferencja dla uczniów gimnazjum. 8:50 – 11:20 Zajęcia dydaktyczne 12:00 Msza św. z nauką dla technikum i gimnazjum |
8:00 – 8:45 Zajęcia dydaktyczne. 8:50 – 9:35 Konferencja dla uczniów technikum. Od 9:45 – Ciąg dalszy zajęć dydaktycznych
Wtorek 8.03.2016 8:00 – 8:45 Zajęcia dydaktyczne. 8:50 – 9:35 Konferencja dla uczniów technikum. Od 9:45 – Ciąg dalszy zajęć dydaktycznych
Środa 9.03.2016 8:00 – 8:45 Zajęcia dydaktyczne. 8:50 – 9:35 Konferencja dla uczniów technikum. 9:45 – 11:20 Ciąg dalszy zajęć dydaktycznych 12:00 Msza św. z nauką dla technikum i gimnazjum |
W dniu 3.03.2016r. w Publicznym Gimnazjum w Wysokiej odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tegorocznej edycji konkursu startowało aż 19 gimnazjalistów (w tym 5 dziewcząt), którzy stoczyli zacięty pojedynek o awans do etapu gminnego, który odbędzie się na początku kwietnia. Najlepszym okazał się uczeń II klasy – Jakub Drożdż, drugie miejsce zajął – Paweł Folta, również z klasy II, zaś na trzecim miejscu uplasował się - Jakub Cwynar z klasy III gimnazjum.
Należy w tym miejscu przypomnieć, że nasi gimnazjaliści odnoszą w tym turnieju sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim już od ponad dekady. W poprzedniej edycji konkursu najlepszą zawodniczką w Gminie Łańcut, Powiecie Łańcuckim oraz szóstą w Województwie Podkarpackim okazała się nasza uczennica Weronika Rochacka (obecnie absolwentka). Ma więc Weronika swoich godnych następców!
Wkrótce czekają nas również emocje w ramach Młodzieżowych Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Pożarniczych, na które to zawody zakwalifikowała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z naszego gimnazjum, wygrywając zarówno Gminne, jak i Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP. Drużyna występuje w składzie: Paweł Śliwa, Tomasz Śliwa, Jakub Szpunar, Patryk Kielar, Kacper Broszkiewicz i Paweł Folta.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów i trzymamy kciuki na kolejnych etapach konkursów!
ZAJĘCIA DODATKOWE DLA UCZNIÓW TECHNIKUM
W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
TERMINY ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW MAJĄCYCH TRUDNOŚCI EDUKACYJNE
Język polski – mgr Magdalena Skiba
piątek 13.20-14.05 lub 15.00
(nauczyciel dostępny dla uczniów codziennie poza wtorkiem w godzinach 7.15 – 8.00)
Język angielski – mgr Katarzyna Szpunar
czwartek 7.15 – 8.00
Język angielski - mgr Małgorzata Brancewicz
(po indywidualnym uzgodnieniu z uczniem)
Język angielski - mgr Berenika Gdula
piątek 14.05 – 14.50
Język niemiecki – mgr Marta Szudy
poniedziałek 14.05-14.55 (dla uczniów klasy III TŻ)
wtorek 14.05 – 14.55 (dla uczniów I TŻ/TL)
Matematyka – mgr Lucyna Cwynar
środa 7.10-7.55
Matematyka – mgr Marek Szpunar
czwartek 7.10 – 7.55 w 2 i 4 tygodniu miesiąca
Historia – mgr Agnieszka Kluz – piątek 13.20 – 14.05
Zasady żywienia – mgr Ewa Jasińska – Blajer, poniedziałek 14.05 – 14.50
Przedmioty zawodowe – mgr Monika Kluz-Kula, piątek 13.20 – 14.05
Przedmioty zawodowe – mgr Lidia Sękowska, czwartek 13.20 – 14.05
Zajęcia dla uczniów mających trudności w komunikowaniu się – mgr Beata Iwińska-Kłak – pedagog (każda 3 środa w miesiącu 7.15 – 8.00)
TERMINY KÓŁ ZAINTERESOWAŃ:
Koło gastronomiczne – mgr Joanna Cyran – czwartek 13.20 – 14.05 (dla ucz. kl. II TŻiUG)
Zajęcia dla uczniów uzdolnionych humanistycznie (piszących wiersze, opowiadania, itp.) -
mgr Magdalena Skiba – czwartek 13.20 – 14.05 lub 15.00
Koło geograficzne – mgr Marek Lorenc – czwartek 14.10 – 15.00
Koło z języka włoskiego – mgr Donata Babiarz – wtorek 14.10 – 14.55
SKS – mgr Boguslaw Karaś – środa 15.00 –16.30
Koło hotelarskie – mgr Jolanta Zebzda – poniedziałek 14.05 –14.50
Zajęcia z carvingu – mgr Joanna Niźnik - po ustaleniu z uczniami
TERMINY ZAJĘĆ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO EGZAMINU MATURALNEGO:
Zajęcia przygotowujące do egz. maturalnego z biologii – mgr Małgorzta Bieniasz -
poniedziałek 14.10 – 14.55 (dla klasy IV TK – co 2 tydzień)
czwartek 13.20 – 14.05 (co 2 tydzień)
Zajęcia przygotowujące do egz. maturalnego z języka angielskiego – mgr Małgorzata Brancewicz – Lorenc – czwartek 14.05 – 14.55 (dla klas IV-tych)
Zajęcia przygotowujące do egz. maturalnego z języka niemieckiego – mgr Marta Szudy – wtorek 13.15 – 14.00
TERMINY ZAJĘĆ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO EGZAMINÓW ZAWODOWYCH:
mgr Joanna Kunysz - czwartek 13.20 –14.05 ( dla ucz. kl. III TŻ)
mgr Joanna Niźnik - poniedziałek 13.15 – 14.05
PRÓBNE EGZAMINY ZAWODOWE
kwalifikacje: T.06 T.09 T.11
Etap pisemny
8.03.2016r./wtorek/ godz.9:30
klasa III TŻiUG - świetlica szkolna
11.03.2016r. /piątek/ godz.10:30
klasa II TH/TKe - świetlica szkolna
Etap praktyczny
08.03.2016r. /wtorek/ godz.10:40|
klasa II TH - świetlica szkolna
07.03.2016r. /poniedziałek/ godz. 10:30
klasa II TKe - pracownia obsługi kons.
Rada Rodziców Technikum prosi o dokonanie wpłaty zaległych składek.
Wpłaty można dokonać przelewem na konto Rady Rodziców:
nr rachunku 48 9177 0008 2001 0000 0462 0001 Bank Spółdzielczy
w Łańcucie
„Sustainable development- our way of life ”
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest tygodniowy wyjazd do Turcji lub na Litwę w kwietniu 2016.
Uczestnicy wyjazdu nie ponoszą żadnych wydatków. Kryteria brane pod uwagę:
Oceniane będą: zawartość merytoryczna oraz pomysłowość.
Quiz powinien składać się z min. 20 a max. 30 pytań.
Oceniane będą: zawartość merytoryczna, grafika oraz pomysłowość.
Prezentacja powinna składać się z min. 15 slajdów, maksymalnie 25.
4. Znajomość języków obcych
a) Test z języka angielskiego
b) Ocena na półrocze z głównego języka obcego
5. Udział w życiu Szkoły
Pod uwagę brane będą między innymi:
- obsługa imprez
- zaangażowanie w akademie szkolne, Dzień hotelarza i inne imprezy okolicznościowe
- udział w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych
Przyznawane punkty – od 5 do 15 pkt.
6. Frekwencja – pod uwagę brana będzie ilość opuszczonych godzin w I semestrze, najwyższą liczbę punktów otrzyma osoba najwyższą frekwencją , od 5 do 10 pkt.
7. Średnia ocen z poprzedniego semestru
8. Ocena z zachowania
Prezentacje wraz z opisem udziału w życiu Szkoły należy przesłać do dn.1 marca 2016 na adres projekty.zswysoka@onet.pl
Test językowy odbędzie się 12 lutego o godz.11. 40
Ogłoszenie wyników – 11 marca 2016
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH NA PRAKTYKI ZAWODOWE NA PROMACH UNITY LINE LIMITED SP.OO odbędzie się w dniu 3.02.2016 r. o godz.16.00 w sali nr 18.
Serdecznie zapraszam: Kierownik Szkolenia Praktycznego
Praktyki na promach Unity Line Limited Sp. z o.o Odział w Polsce
Młodzież naszego technikum w tym roku, po raz pierwszy, ma możliwość odbywać 2-u tygodniowe praktyki zawodowe na promach Unity Line Ltd. Szkoła podpisała odpowiednie umowy o współpracy, ubezpieczenia uczniów i zakresy tematyczne programu praktyk. Praktykanci na promach m/f Polonia, m/f Skania, m/f Wolin i m/f Gryf przez 15 dni będą poszerzać swoje umiejętności w swoich zawodach. Rejsy do Szwecji to z pewnością wielka atrakcja dla młodych adeptów zawodu hotelarza, kelnera jak i technika żywienia. Przed nimi szansa zdobycia nowych doświadczeń oraz poszerzenia horyzontów zawodowych. Pozytywna opinia z praktyk może skutkować ciekawymi ofertami pracy zarówno na lądzie jak i na morzu. Po odbyciu praktyki zawodowej uczniowie otrzymają zaświadczenie o jej ukończeniu w języku polskim i angielskim.
Chętnych na wyjazd w roku 2017 zapraszamy i prosimy o kontakt z Kierownikiem Szkolenia Praktycznego
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych:
Kwalifikacyjny kurs zawodowy to pozaszkolna forma kształcenia dla osób pełnoletnich, której program nauczania uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Jego ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji. Po potwierdzeniu wszystkich kwalifikacji z zakresu danego zawodu, mając wykształcenie średnie można uzyskać tytuł technika.
Technik hotelarstwa 422402
T.11 Planowanie i realizacja usług w recepcji
Technik kelner 513101
T.09 Wykonywanie usług kelnerskich
Technik żywienia i usług gastronomicznych 343404
T.06 Sporządzanie potraw i napojów
T.15 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych
Kucharz
T.06 Sporządzanie potraw i napojów
Osoba zainteresowana nauką w formie kursowej w wymienionych zawodach może zapisać się na jeden lub dwa poziomy i uzyskać zaświadczenie o posiadaniu dwóch kwalifikacji. Po ukończeniu kursów można znaleźć zatrudnienie w firmach gastronomicznych, hotelach i biurach turystycznych lub założyć własną firmę.
Zasady rekrutacji:
Wymagana dokumentacja przy przyjęciu:
Absolwenci kkz uzyskują:
Postaw na pewny zawód !
Informacje: Sekretariat szkoły