Orlik

Kompleks Boisk Sportowych
"Moje Boisko - Orlik 2012"
przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej

Program „Moje Boisko - Orlik 2012” jest ogólnopolskim projektem, który ma na celu propagowanie aktywnego uprawiania sportu poprzez budowę infrastruktury sportowej. Projekt zakłada wybudowanie ogólnodostępnego i bezpłatnego kompleksu rekreacyjno - sportowego w każdej gminie.

Celem projektu jest propagowanie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży na nowoczesnych obiektach sportowych pod okiem animatora, jak również organizacja różnego rodzaju zawodów i turniejów sportowych, np. Turniej Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska, weekendów rodzinnych, mających na celu propagowanie aktywnego stylu życia.

W założeniach programu kompleks ten powinien składać się z:

Boiska piłkarskiego o całkowitym wymiarze 30 m x 62 m (w tym pole gry 26m x 62 m) wraz z piłkochwytami, trawą syntetyczną o wysokości co najmniej 40 mm, a także dwiema bramkami do gry w piłkę nożną na trwale montowane do podłoża. Nawierzchnia z trawy syntetycznej instalowana jest na podłożu dynamiczny, np. na bazie kruszyw,

Boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarze 19,1m x 32,1m wraz z wyposażeniem sportowym tj. komplet wyposażenia do gry w siatkówkę oraz kosze do koszykówki, zamontowanym w sposób trwały. Nawierzchnia boiska wykonana z poliuretanu, na podłożu dynamicznym. Boisko te może dodatkowo zawierać pole gry w piłkę ręczną. Wymiary wtedy powinny wynieść 30m x 50m (pole do gry 20m x 40m),

Budynku sanitarno - szkoleniowego zawierającego pomieszczenia tj. magazyn sprzętu sportowego i gospodarczego, oddzielne szatnie dla każdej drużyny lub płci, zespół sanitarny oraz pomieszczenie gospodarza i trenera.

Cały kompleks powinien być oświetlony i ogrodzony. Opcjonalnie projekt może zawierać dodatkowo plac zabaw.

Godziny otwarcia orlika:  16:00 - 21:00