Odwiedź nas

  • Backstage z filmu: „Inspiracje Wielkanocne”

    W czasie ostatnich dni młodzież naszej szkoły bardzo ciężko pracowała. Już w ostatnich naszych postach można było podziwiać efekty tej pracy.

    Podczas zajęć miło nam było gościć Pana Wójta Jakuba Czarnotę oraz Radnych: Panią Joannę Murias oraz Pana Kazimierza Słoninę. Wspólne zdjęcia i live, nakręcony przez Pana Wójta, były ciepło odebrane przez młodzież.

    Uczniowie wraz z nauczycielami podczas zajęć praktycznych, odbywających się w szkole, przygotowała dla uczniów klas 8 film pod tytułem: „Inspiracje Wielkanocne”. Przygotowania odbywały się z podziałem tematycznym: potrawy wielkanocne, tradycyjne dekoracje świąteczne oraz aranżacje stołów z obsługą kelnerską, podglądnijmy jeszcze jak powinien wyglądać wielkanocny stół. Na pewno należy zadbać o odpowiednie tekstylia, sztućce, szkło i zastawę. Można wykorzystać: stare srebra, kryształy i wiekową porcelanę babci, my zainspirowaliśmy się porcelaną angielską. Nie zapomnijmy też o świeżych roślinach: baziach, bukszpanie czy młodych źdźbłach owsa. Wystarczy na środku stołu postawić bukiet żonkili czy tulipanów, posiać rzeżuchę a świąteczny klimat mamy gwarantowany.

    Oto nasza młodzież w obiektywie fotografa...

  • Dzień Kobiet :)

  • Tradycyjne wypieki w nieco nowoczesnym stylu

    Tradycyjne polskie ciasta wielkanocne to oczywiście babki, mazurki i serniki. W niektórych rodzinach przepisy na świąteczne wypieki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Czasem warto jest poeksperymentować i udoskonalić rodzinną recepturę. Uczniowie klasy 1 TŻiUG wraz z wychowawczynią nie boją się eksperymentować. Spójrzcie sami na te cudowne drożdżowe koszyki, pachnące bakaliami i owocami wielkanocne wypieki, oraz przepełnione pięknymi wiosennymi kolorami mazurki i zainspirujcie się!

  • Wielkanocne potrawy i tradycyjne pisanki

    Uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej powoli szykują się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych

    Podczas zajęć praktycznych w dniu 24.02.2021 w pracowni gastronomicznej pojawiły się cudnie pachnące Wielkanocą lukrowane ciasteczka – przygotowane przez klasę III TŻ, pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Bal. Nie zabrakło również pysznie wyglądających przystawek i wspaniałych pomysłów, jakie można wykorzystać podczas planowania dań na świąteczny stół, między innymi: koszyczków z pastą z łososia, jajek przepiórki na serowym gniazdku , myszek z jajek czy sałatki z tuńczyka na krakersach.

    Pani Małgorzata Bal zapoznała również uczennice klasy ITŻiUG z tradycyjnymi metodami dekorowania pisanek: woskiem pszczelim, woskiem pszczelim kolorowanym oraz techniką drapaną.

    A czy Wy szykujecie już spis dań na Wielkanocny stół? Inspiracji szukajcie w naszej galerii zdjęć!

  • Wielkanocne warsztaty rękodzieła

    W dniu 25.02.2021 w Zespole Szkół w Wysokiej odbyły się wielkanocne warsztaty rękodzieła. Uczestnicy mieli możliwość nauki rękodzieła i wykonania samodzielnie świątecznych ozdób.

    Podczas warsztatów odkrywano tajniki popularnej sztuki dekorowania Decoupage, wykonywano stroiki z masy gipsowej oraz żywych kwiatów, papierowe króliki z serwetek czy dekoracyjne słoiczki z rzeżuchą na świąteczny stół.

    Swoją wiedzą dzieliła się z uczniami Pani Marta Cebulak, która rękodziełem zajmuje się hobbystycznie.

    Kliknijcie w Album fotograficzny i zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

  • KONKURS

    Zapraszamy uczniów kl. IV - VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie.

  • Ogłoszenie Wójta Gminy Łańcut

    Wójt Gminy Łańcut ogłasza nabór osób chętnych do udziału w projekcie:

  • Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łańcucie

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie zachęca do składania wniosków na świadczenie wychowawcze 500+  drogą elektroniczną!

    Wnioski można składać w prosty sposób przez internet za pomocą 3 kanałów:

    • portal Emp@tia ( https://empatia.mpips.gov.pl/ )

    • bankowość elektronicza

    • platforma PUE ZUS

    Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najprostsza i najwygodniejsza, a dodatkowo w dobie pandemii COVID-19 najbezpieczniejsza forma złożenia dokumentów. Wypełnienie formularza jest bardzo łatwe i w większości przypadków nie wymaga dołączania jakichkolwiek dokumentów. Dzięki temu zdecydowana większość osób będzie w stanie wypełnić go samodzielnie, bez konieczności konsultacji z pracownikiem urzędu. Dlatego warto zrobić to przez internet, w dogodnym dla siebie czasie, bez potrzeby udawania się do punktu obsługi. Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną!!!

    Więcej informacji na stronie:

    https://gminalancut.pl/aktualno%C5%9Bci/1557-trwa-nab%C3%B3r-wniosk%C3%B3w-na-500-drog%C4%85-elektorniczn%C4%85

     

    INFORMACJA DOTYCZY TYLKO MIESZKAŃCÓW GMINY ŁAŃCUT

  • OGŁOSZENIE

    W dniu 9.03.2021 r.( wtorek) odbędzie się II etap konkursu „Mój popisowy deser”.

    Osoby, które zakwalifikowały się do II etapu, proszone są o wstawienie się do pracowni żywienia na godzinę 8.00. Podczas konkursu obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, rękawice ochronne, dystans).

    Lista osób uczestniczących w konkursie:

    1. Uchman Nikodem
    2. Dominika Kuśtra
    3. Gabriela Kuźniar
    4. Jan Kochman
    5. Andżelika Wojnowska
    6. Kinga Kunysz
  • Minecraft a historia

    Czym jest Minecraft i czy może mieć coś wspólnego z nauką historii?

    Niektórzy z Was znają odpowiedź na obydwa pytania, część osób może jednak być zaskoczona. Zacznijmy od początku – każdy, kto lubi budować z klocków Lego, odnajdzie się w świecie Minecraftu. Grę stworzył Marcus Persson „Notch”. Minecraft, to sandbox, gra z otwartym światem, gdzie uczestnik decyduje co, i w jaki sposób buduje (tworzy). Świat gry jest zbudowany z sześciennych bloków, które mogą być niemal  dowolnie łączone i dzięki temu tworzyć w zasadzie nieograniczone struktury. W tym momencie dochodzimy do związków gry z historią. Jeśli można zbudować każdą budowlę, to można w tym wirtualnym świecie ożywić np. greckie świątynie.

    Część uczniów klasy pierwszej podjęła wyzwanie i odtworzyła budowle starożytnego świata: Akropol, Partenon, teatr grecki, świątynię Zeusa. Większość wykonała to zadanie w ciągu kilku godzin, byli jednak tacy, którzy poświecili tydzień, dwa, a nawet miesiąc czasu na odtworzenie architektury dawnej Grecji.

    Pasjonatami, którzy połączyli przyjemne z pożytecznym, byli: Daniel Balawejder, Anna Barnat, Dominik Fus, Kacper Gunia, Karolina Niegowska, Joanna Szewczyk, Janusz Parol, Krzysztof Kluz.

    Najdłużej  pracował  nad  Akropolem  Janusz  Parol,  który  zaprojektował  zarówno  samo  wzniesienie,  jak              i poszczególne budowle – Partenon, Świątynię Ateny Nike, Erechtejon, a nawet posąg bogini. Uczeń przywiązywał uwagę do szczegółów – starał się odwzorować rozmieszczenie i wielkość budynków.

    Gratuluję wszystkim pomysłowości.

  • W wiosennych nastrojach w pracowni żywienia

  • Powiatowy Konkurs Wielkanocny

    Prace konkursowe proszę przesyłać na adres e-mail: balmalgorzata42@gmail.com

     

    Zachęcamy do udziału!

  • NIE dla depresji. Cztery kroki do zdrowia

  • Kółko fotograficzne!

  • Konkurs fotograficzny!

  • Przyłącz się do akcji: "Komórkomania"

    W ramach „Szkoły Promującej Zdrowie” nasza szkoła weźmie udział w akcji „Komórkomania”, Akcja Organizacji DKMS- „Pokonajmy nowotwory krwi” ma na celu zapoznanie uczniów z tematem dawstwa szpiku oraz umożliwienie pełnoletniej młodzieży rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

    Dla bliższego poznania tematu zachęcam do pooglądania 3 minutowego filmiku na temat akcji:

    www.youtube.com/watch?v=6BNW2Pa0X80&feature=emb_logo

     

    W dniu 23.02 (we wtorek) o godzinie 11:20 weźmiemy udział w ogólnopolskim webinarium „Lekcja z życiem, - co warto wiedzieć o dawstwie szpiku”.

    Każdy uczeń, oprócz klasy II TŻIUG (5 letnie), zobowiązany jest zarejstrować się na powyższe webinarium (podając swoje imię, nazwisko, adres e-mail, oraz zaznaczając dwie zgody) w dniu 19.02.2021r.

    Instrukcję podadzą wychowawcy.

     

    LINK DO ZAPISÓW:

    https://tiny.pl/rpq7l

     

    Harmonogram zajęć w tym dniu wygląda następująco:

    Lekcja 1 – 8.00 – 8.45 (bez zmian)

    Lekcja 2 – 8.50 – 9.35 (bez zmian)

    Lekcja 3 – 9.45 – 10.30 (bez zmian)

    Lekcja 4 – 10.35 – 11.05 (lekcja skrócona do 30 minut)

     

    Przed godziną 11.20 logujemy się na swoich kontach email i wchodzimy na wiadomość otrzymaną podczas procesu rejestracji: FUNDACJA DKMS – potwierdzenie rejestracji.

    Klikamy na zielony przycisk dołącz i oczekujemy rozpoczęcia webinaru.

    Czas trwania webinaru to ok: 45 minut.

    Lekcja 5 – udział w Webinarze

    Lekcja 6 - 12:30 - 13:15 (bez zmian)

    Lekcja 7 - 13:20 - 14:05 (bez zmian)

    Lekcja 8 - 14:10 - 14:55 (bez zmian)

     

    Udział w webinarium jest certyfikowany. Po zakończonym webinarze każdy uczeń ma obowiązek przesłania zdjęcia swojego certyfikatu wychowawcy w celu potwierdzenia obecności.

    Brak przedłożenia certyfikatu= nieobecność.

     

    Uwaga!

    Klasa II TŻIUG (5 letnie) z racji zajęć praktycznych w szkole w tym dniu weźmie udział webinarium w innym terminie (19.03 o godzinie 12.10).

  • Przedłużenie zdalnego nauczania

    Podstawa prawna:

    Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 lutego 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  • ,,Bezpieczne Walentynki 2021". Z okazji Dnia Zakochanych zachęcamy do włączenia się w inicjatywę Krajowego Centrum ds. AIDS.

    ,,Bezpieczne Walentynki 2021"

    Przed nami święto wszystkich zakochanych, święto miłości – Walentynki, które corocznie obchodzone jest w dniu 14 lutego. Choć ten dzień jest tylko symbolem wszystkich zakochanych, to właśnie wtedy w szczególny sposób uświadamiamy sobie jacy jesteśmy dla siebie ważni, jak bardzo potrzebujemy być blisko ukochanej osoby, jak bardzo ważna jest dla nas jej akceptacja, czy spojrzenie pełne zrozumienia. Dlatego też w tym roku nasza szkoła włącza się w inicjatywę Krajowego Centrum ds. AIDS. Pomyślmy w tym dniu o profilaktyce zakażeń wirusem HIV, pamiętajmy o własnym zdrowiu, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii COVID-19.

    Liczba osób zakażonych wirusem HIV wciąż wzrasta. Nieleczone zakażenie prowadzi do choroby AIDS. Wbrew obiegowej opinii na ryzyko zakażenia HIV narażeni mogą być wszyscy – bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię i rasę. W związku z tym wiedza na temat HIV i AIDS jest niezbędna każdemu człowiekowi.

    Zachęcamy wszystkich do rozwiązania quizu oraz zapoznania się materiałami zawartymi w załącznikach.

     

     

  • WALENTYNKI NA PRACOWNI

  • GOTUJEMY - INSPIRUJEMY :)

    Za oknem zima a u Nas kolorowo i inspirująco ... Propozycje uczniów naszej szkoły. Może coś wybierzecie dla siebie??

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
    Wysoka 49
    37-100 Łańcut
  • tel. (17) 225 32 11 Technikum
    tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć