Odwiedź nas

  • ŻYCZENIA

    ŻYCZENIA

         Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy,

    Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel.”

     

    Obfitości łask Pana Zmartwychwstałego
       i mile spędzonych Świąt Wielkiej Nocy życzą:

     

    Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy
    i uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej

  • KONKURS O TYTUŁ MISTRZA W ZAWODZIE

    W dniach 10.04. oraz 16.04.2019r. w naszej szkole odbył się konkurs o  tytuł „Mistrza w zawodzie" Współzawodnictwo obejmowało 2 etapy: pisemny oraz praktyczny. Uczniowie odpowiadali na pytania opracowane w formie testu składającego się  z 40 zadań wiedzy ogólno zawodowej. Następnie uczestnicy którzy uzyskali najwyższą punktację rywalizowali w etapie praktycznym.
    Szkolna komisja konkursowa po podsumowaniu wyników wyłoniła Mistrzów w poszczególnych kierunkach kształcenia:
    Dawid Rupar - tytuł Mistrza w zawodzie technik logistyk
    Jan Sowa - tytuł Mistrza w zawodzie kelner
    Emilia Jurkowska - tytuł Mistrza w zawodzie technik hotelarstwa
    Jan Kochman - tytuł Mistrza w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

    Serdecznie gratulujemy:)

  • Wyjazd młodzieży do obozu w Ravensbrück

    W dniach 12-15 kwietnia Mateusz Bester, Wojciech Cwynar i Bartosz Kłak uczestniczyli  w obchodach wyzwolenia obozu w Ravensbrück. Nasi uczniowie w ubiegłym roku brali udział w ogólnopolskim konkursie „O tym nie można zapomnieć” i wyjazd do Niemiec był dla chłopców  nagrodą za uzyskanie IV miejsca w tym projekcie.

    Uczniowie zaprezentowali  film o pani Marii Wilkoń, łańcuckiej sybiraczce, w obecności ocalałych z kobiecego obozu w Ravenbrück oraz przedstawicieli polskiej ambasady w Berlinie. W trakcie pobytu zwiedzili teren historycznego obozu, złożyli wieniec i zapalili znicz przy pomniku „Niosąca”. Uroczystości zakończyło rzucanie róż w toń jeziora.

  • Wycieczka dydaktyczna do Fabryki Czekolady Coco De Mer Rzeszów

    W dniu 15.04 odbyliśmy wycieczkę dydaktyczną do Fabryki Czekolady Coco De Mer Rzeszów.

    Brali  w niej udział uczniowie z klas: technikum żywienia, technikum kelnerskiego, technikum hotelarskiego. Młodzież miała możliwość zapoznania się z procedurą wyrobu czekolady, wykonania własnej czekolady oraz spróbować rysunku czekoladą. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i „osłodzeni”. Opiekunami wycieczki były panie Małgorzata Rożek-Ziobro i Joanna Cyran.

  • OGŁOSZENIE

     

    Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej informuje, że zajęcia   dydaktyczno-wychowawcze odbywają się  zgodnie 
    z obowiązującym planem lekcji.

     

     

  • Mateusz Panek finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

    Mateusz Panek finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

    Mateusz Panek, uczeń klasy IV TŻiUG został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Tytuł finalisty zwalnia  naszego ucznia z przystąpienia do  egzaminu maturalnego z historii. Sukces jest tym większy, że Mateusz jest jedynym uczniem z technikum w województwie podkarpackim, który osiągnął tak dobry wynik.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • Wielkanocne Bezglutenowe Warsztaty Kulinarne

    W dniu 6 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyły się „Wielkanocne bezglutenowe warsztaty kulinarne” zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oddział Rzeszów. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy I TŻiUG i II TŻiUG w składzie Barbara Czarny, Andżelika Wojnowska, Julia Kłak, Jan Kochman, Małgorzata Michna oraz członkowie Stowarzyszenia z okręgu Rzeszowa i Podkarpacia. W trakcie warsztatów nasi uczniowie mogli dowiedzieć się Co to jest celiakia i w jaki sposób się objawia? oraz Jak należy w prawidłowy sposób przygotowywać potrawy bezglutenowe.

    W trakcie trwania spotkania nasi uczniowie  wraz z członkami stowarzyszenia przygotowywali bezglutenowe ciasta i potrawy  wielkanocne bez których nie wyobrażamy sobie tych Świąt, były to m.in. mazurki, babki, żurek czy jajka faszerowane. Na naszym bezglutenowym stole znalazły się  również bułeczki i chleb. Dzięki tym wszystkim smakołykom nikt z uczestników nie wyszedł głodny, a możliwość wspólnego gotowania zachęcała do podzielenia się wiedzą na temat sporządzania potraw bezglutenowych.

     

  • Egzamin Gimnazjalny

    Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej informuje, że egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

    Od miesiąca maja 2019 r. istnieje możliwość dokonywania wpłat za obiady poprzez przelewy
    na konto bankowe nr 12 1240 2643 1111 0010 8926 5700

    Informacje o kwocie za obiady w danym miesiącu będą podane na tablicach informacyjnych  oraz na stronie internetowej szkoły. Przypominamy, że cena obiadu wynosi 4,00 zł. Płatności dokonujemy 
    „ z góry” za dany miesiąc
    .

    Prosimy o terminowe wpłaty  (do 10 – tego dnia każdego miesiąca).

     

  • KONKURS "MISTRZ W ZAWODZIE"

    KONKURS "MISTRZ W ZAWODZIE"

    Zapraszamy uczniów do udziału

    w szkolnym konkursie o tytuł „Mistrza w zawodzie”

    Etap pisemny - 10.04.2019r. godz. 900

    Etap praktyczny - 16.04.2019r. godz. 900

                                                     

  • Światowy Dzień Zdrowia

    Światowy Dzień Zdrowia

    Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2019r.

    „Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2019r.

    Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie.„Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).   Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

    "Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. "

    Co najmniej połowa ludzi na świecie nie jest obecnie w stanie uzyskać niezbędnych usług zdrowotnych. Prawie 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa, przetrwania za jedyne 1,90 USD lub mniej dziennie, ponieważ muszą płacić za usługi zdrowotne z własnej kieszeni. Ponad 800 milionów ludzi (prawie 12% światowej populacji) wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne dla siebie, chorego dziecka lub innego członka rodziny. W budżecie domowym takie wydatki traktowane są jako "katastrofalne wydatki". Pokrywanie katastrofalnych wydatków na opiekę zdrowotną jest problemem globalnym. W bogatszych krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i niektórych częściach Azji, które osiągnęły wysoki poziom dostępu do usług zdrowotnych, coraz więcej osób wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne.

                    Powszechne ubezpieczenie zdrowotne polega na zapewnieniu, aby wszyscy ludzie mogli uzyskać wysokiej jakości usługi medyczne, gdzie i kiedy ich potrzebują, bez ponoszenia trudności finansowych.Nikt nie powinien wybierać pomiędzy dobrym zdrowiem a innymi potrzebami życiowymi. UHC jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi i narodów. Niektóre kraje poczyniły wielkie postępy. Ich wyzwaniem jest utrzymanie zasięgu, aby sprostać oczekiwaniom ludzi.Wszystkie kraje będą podchodzić do UHC na różne sposoby: nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ale każdy kraj może zrobić coś, aby rozwinąć UHC. Sprawienie, by usługi zdrowotne stały się naprawdę uniwersalne, wymaga przejścia od projektowania systemów opieki zdrowotnej wokół chorób i instytucji do usług zdrowotnych zaprojektowanych dla ludzi i wokół nich.

     

    ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

     7 KWIECIEŃ 2019 ROKU

    „ZDROWIE DLA WSZYSTKICH”

     

    PSSE w Łańcucie,  ul. Mickiewicza 6

    8 kwietnia 2019r.(poniedziałek)

    godz. 9.00– 13.00

    Punkt bezpłatnych badań i porad profilaktycznych:

    1. badanie anonimowe na obecność HCV
    2. badania ciśnienia tętniczego krwi,
    3. badania poziomu cukru we krwi,
    4. pomiary masy ciała i określenie BMI,
    5. pomiary zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc – aparatem „smokolyzer”,
    6. ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli (demonstracja jak działają inaczej zmysły człowieka po wypiciu alkoholu, zażyciu substancji psychoaktywnych),
    7. porady nt. zdrowego odżywiania się, jak  rzucić palenie, zdrowego stylu życia, popularyzacja kampanii Światowego Dnia Bez Tytoniu,
    8. rozdawnictwo materiałów oświatowo-zdrowotnych. 

     

    Organizatorzy:  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łańcucie

     

    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  do skorzystania z usług naszego punktu      

     

     

                                    

  • Święto Patrona Szkoły

    W czwartek, 28 marca,  odbyła się  uroczystość ku czci patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki. Akademię przygotowały panie Małgorzata Brancewicz-Lorenc i Joanna Niźnik wraz z uczniami klasy II i  III  TŻiUG. Na akademię złożyły się narracja przedstawiająca dokonania Tadeusza Kościuszki , pieśni kościuszkowskie. Po zakończeniu akademii uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod znajdującym się w szkole popiersiem Tadeusza Kościuszki.

  • KONKURS „MAM PASJĘ – KOCHAM ŻYCIE”

    KONKURS „MAM PASJĘ – KOCHAM ŻYCIE”

    Przypominamy o konkursie  na film promujący aktywne spędzanie wolnego czasu „Mam Pasję – Kocham Życie”

     

     

     

    REGULAMIN KONKURSU „MAM PASJĘ – KOCHAM ŻYCIE”

     

    1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Wysokiej

    2. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o:
      - zdrowym stylu życia;
      - zaletach aktywnego trybu życia.

    3. Każdy uczestnik przygotowuje i prezentuje film (mile widziana muzyka) - czas prezentacji: 4-5 minut.

    4. Kryteria oceniania: oryginalność, sugestywny przekaz treści związanych z tematem.

    5. Termin konkursu: X 2018 - IV 2019.

    6. Wyłonienie zwycięzcy: maj 2019r. – prezentacja podczas Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia

    7. Przewidziane cenne nagrody

     

    Pracę należy dostarczyć do organizatorów do końca kwietnia 2019r.

    Organizatorzy:

    Joanna Kunysz - koordynator Szkoły Promującej Zdrowie

    Bogusław Karaś – nauczyciel informatyki

  • Kolorowy Dzień Wiosny

    W dniu 21.03.2019 w naszej szkole był organizowany Kolorowy Dzień Wiosny. Ten dzień był połączony także z przedsięwzięciem mającym na celu solidarność z osobami chorymi na Zespół Downa. W naszej szkole nie tylko nie brakowało kolorowych stworków, ale także ludzi otwartego serca, którzy postanowili włożyć dwie różne skarpetki. Myślę, że to prawdziwe przywitanie wiosny.

  • Nadchodzi Wielkanoc……

    Ozdoby wielkanocne to jeden z najważniejszych elementów świąt. Malowane wydmuszki, stroiki wielkanocne, kompozycje z wiosennych kwiatów gościć będą w każdym domu. Nadają świąteczny klimat pomieszczeniom, podnoszą uroczysty charakter świąt.

     My proponujemy wianki wielkanocne, które mogą stanowić element dekoracyjny stołu, okna lub drzwi.  Propozycje aranżacji wielkanocnych zostały wykonane na zajeciach florystycznych.

                                                                                            

  • Zdrowe jedzenie, sezonowe i regionalne to przyszłość nie tylko dla Podkarpacia-  wywiad z mistrzami kuchni i cukiernictwa

    Zdrowe jedzenie, sezonowe i regionalne  to przyszłość nie tylko dla Podkarpacia-  wywiad z mistrzami kuchni i cukiernictwa

    Zdrowe jedzenie, sezonowe i regionalne  to przyszłość nie tylko dla Podkarpacia –
     wywiad z mistrzami kuchni i cukiernictwa Grzegorzem Olejarką,
    Rafałem Godziemskim i Jakubem Rakiem

     

    A.T. Jakie trendy będą obowiązywały w kuchni w nadchodzącym czasie?

    Rafał Godziemski: Odchodzimy od potraw „przekombinowanych”. Szukamy zdrowego jedzenia. Na talerzu powinny być trzy, cztery produkty  bardzo dobrze przyrządzone.

    Jakub Rak: Dostrzegam to samo: produkty regionalne i sezonowe. Dania oparte o tradycyjne receptury podane nowocześnie, minimalistycznie.

    Grzegorz Olejarka: Ludzie odchodzą od stylu arystokratycznego, dostrzegam powrót do korzeni. Robienie własnych serów, masła. Mamy wspólnego znajomego z Kubą i Rafałem, który otworzył restaurację w Poznaniu osiem lat temu i do tej pory nie może „ściągnąć” pierogów mamy z menu. Bo ludzie przychodzą do niego zjeść te pierogi.

    A.T. : Najmodniejsze elementy dekoracyjne?

    R. G.: Produkt naturalny – to czystość i prostota.

    J.R. W cukiernictwie – czekolada, jest twórcza, możemy z niej zrobić niemal wszystko.

    G.O.: Zdecydowanie czekolada – robimy z niej w tej chwili dla restauracji w Londynie samochód, który pobił rekord prędkości.

    A.T.: Jak powstaje nowa potrawa?

    R.G.: Mogę przyrównać powstawanie nowej potrawy do tworzenia biżuterii. Tak jak  dla klienta projektuje się nowy pierścionek, tak samo ja  tworzę dla  niego  potrawę. Słucham gości i ich oczekiwań, rozglądam się za  produktami, szukam technik: co można z danym mięsem lub rybą zrobić, próbuję znaleźć własną wizję danego dania.

    J.R: Różnie.  Podróżuję, inspiruję się nowymi smakami, czasem jednak łapię się na tym, że siedząc i spoglądając  na zwykłą ścianę tworzę w głowie coś nowego.

    G.O.: Powstawanie nowej potrawy przy produkcji  na dużą skalę wygląda zupełnie inaczej. Musimy sprawdzić wszystko, łącznie z tym jak ten deser będzie podróżował. Przygotowujemy próbkę i wozimy ją po Londynie. A potem ocena – czy dekoracja nie spadła, czy deser nie został uszkodzony. Sześćdziesiąt procent sukcesu naszych deserów to jest logistyka.

    A.T. Każdy zawód wymaga poszerzania wiedzy, jak to wygląda u panów?

    R.G. : Dużo czytam. Mam ponad 400 książek kulinarnych, do niektóry sięgam kilka razy. Bardzo lubię podróżować, rozmawiam z ludźmi. W dobie Internetu mnóstwo informacji można znaleźć w sieci. I jeszcze jedno, przygotowując potrawy nie zawsze wszystko wychodzi, warto jednak pamiętać, że nawet nieudane próby czegoś uczą.

    J.R. : Jak wcześniej wspomniałem podróżuję. W każdym nowym państwie, województwie, nawet mieście chcę spróbować czegoś nowego. Nie wyobrażam sobie ciągle przygotowywać tych samych ciast i deserów.

    A.T. Zabawne sytuacje w kuchni…

    R. G.: W kuchni nie ma nic zabawnego. To jest poważna sprawa (śmiech). A tak na poważnie: cała kuchnia jest zabawna, jeśli mamy trochę dystansu do siebie.

    J.R.: Miałem kroić tort na bankiecie i się przewróciłem. Na szczęście tort nie upadł. Dostałem gromkie brawa, bo wszyscy myśleli, że był to efekt zamierzony.

    G.O.: Czasem przychodzą młodzi praktykanci, którzy mało robią, dużo mówią. Trzeba takiego troszkę utemperować. Dajemy mu mąkę do siekania, posypujemy trochę kurkumy i każemy szybko robić. Mówimy, że jak będą za wolno siekać, to się zrobi żółta. I oni szybko siekają, a mąka się robi żółta…

    A.T.: A stresujące zdarzenia?

    R.G. Z moim doświadczeniem w kuchni dużych wpadek nie ma. Staram się wszystko przewidzieć. Czasem jednak robi się nerwowo, np. pełna sala w restauracji a tu zostaje wyłączony  prąd…

    J.R. Wiele rzeczy jestem w stanie przewidzieć. Codzienne sytuacje wiele mnie nauczyły w życiu. Wiem co mnie może spotkać, wyobrażam sobie czarny scenariusz i postępuję tak, aby mi się nie przytrafił.   Stresujące zdarzenia – brak prądu, dużo zamówień, niecierpliwi klienci.

    A.T. Klient jest coraz bardziej świadomy. Chce wiedzieć w jaki sposób powstaje potrawa, jakie składniki się w niej znajdują. Czy to dobrze?

    R.G. Jestem zwolennikiem kuchni otwartej. Lubię wychodzić do gości, wytłumaczyć co jest zawarte w daniu, proszę o opinię. Gościom podoba się gotowanie przy nich, traktują to jako dodatkową atrakcją. Stawiają wiele pytań.

    G.O.: Z jednej strony dobrze, z drugiej źle. Ja jako klient np. bardzo lubię chodzić do restauracji, gdzie jest kuchnia otwarta.

    A.T. Internet w państwa branży…

    R.G. Źródło wiedzy i promocji.

    J.R. : Podglądam swoich kolegów, konkurencję. Dzisiaj każdy zamieszcza zdjęcia na Twitterze, Instagramie. Gdy umieszczę zdjęcie deseru za chwilę pojawiają się pytania – czy można to u mnie kupić? Z czego jest wykonana potrawa?

    G.O.: Zdecydowanie wiedza i możliwość kontaktu.

    A.T. Jakich rad udzielili by panowie młodych ludziom, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie kucharza?

    R.G. Trzeba być zdecydowanym, mieć w sobie dużo pokory i pasji. Młody człowiek musi być poszukiwaczem, ciekawym życia i świata. Kucharz to trudny zawód. Mam ponad czterdzieści lat i  ciągle się uczę, ale ja to po prostu uwielbiam. Gdybym miał się urodzić drugi raz, też chciałbym zostać kucharzem.

    J.R. Pokora, cierpliwość, wytrwałość i odwaga.

    G.O.: Nie przestraszyć  się godzin pracy (śmiech), odporność fizyczna i psychiczna. Ten zawód wymaga dużo poświecenia. I nie wierzyć temu co pokazuje telewizja, zawód kucharza wygląda inaczej niż w mediach.

    A. T. Na koniec  jeszcze jedno pytanie: jak się panom pracowało z uczniami ZS w Wysokiej?

    R.G. „ Fajny” narybek wam rośnie. Dziewczyny mają złote ręce a chłopcy wiedzą już co chcą w życiu robić.

    J.R.: Macie bardzo fajną młodzież, i zdyscyplinowaną.

    G.O.: Bardzo dobrze. Widać, że młodzież chce się uczyć . Są ciekawi, zadają pytania. Warto, żeby czerpali wiedzę od nas, i innych osób pracujących  w tej branży.

    A.T.  Serdecznie Dziękujemy

  • PODZIĘKOWANIA

    Podziękowania dla  Panów: Grzegorza Olejarki, Jakuba Raka oraz  Rafała Godziemskiego za przeprowadzenie mistrzowskiego pokazu umiejętności kulinarno-cukierniczych w naszej szkole.
    Serdecznie dziękujemy za kolejną już przyjemność delektowania się smakiem i widokiem przygotowanych przez Panów arcydzieł kulinarnych.
    Życzymy dalszych sukcesów zawodowych.


    W imieniu całej społeczności szkolnej
    Dyrektor Zespołu Szkół
    Dorota Szmuc

     

  • POZKAZ MISTRZÓW KUCHNI - DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

    W dniu 5 marca panowie Grzegorz Olejarka, Rafał Godziemski i Jakub Rak, sławni szefowie kuchni i cukiernicy, urządzili w naszej szkole pokaz dań i deserów. Szefom kuchni towarzyszył 10-letni Oskar, syn Grzegorza Olejarki stawiający pierwsze kroki w fachu kucharza. Potrawy, przygotowywane przed publicznością, zachwycały zarówno smakiem jak i wyglądem. Goście, którzy przybyli ze szkół w powiecie łańcuckim, mogli spróbować przepiórki nadziewanej szalotką i żołądkami z kaczki w sosie z pieczonych pomidorów i papryki, scallops z dorsza z algami z krokietem ze skorupiaków i dressingiem cytrynowym oraz piersi z kaczki na różowo w rokitniku z tymiankiem, pieczonym w soli burakiem, musem jabłkowo-chrzanowym i kluskami serowo-pomarańczowymi. Zwieńczeniem posiłku był między innymi deser zamknięty w owocach – jabłkach, wiśniach i mandarynkach.

    Show kulinarny był wyjątkową okazją podpatrzenia przy pracy mistrzów kuchni i posłuchania różnych ciekawostek na temat potraw i technik ich przygotowania.

    Przygotowanie dań do pokazu rozpoczęło się dzień wcześniej w pracowni Zespołu Szkół w Wysokiej. Dwunastu młodych kucharzy z naszej szkoły przez dwa dni pracowało u boku gości, zdobywając bezcenne doświadczenie.

    Za wszystko dziękujemy.

  • Mistrzowie kuchni o sobie

    Mistrzowie kuchni o sobie

    Rafał Godziemski

    W zawodzie pracuję…..    ponad 25 lat

    Moje zwierzę to…    królik

    Ulubiona potrawa… nie mam ulubionej, lubię wszystko

    Ulubiony deser… czekolada

    Ilość godzin spędzana w pracy… dwanaście do piętnastu

    W wolnym czasie… śpię

    Moim marzeniem kulinarnym jest… już spełniłem marzenia kulinarne, otworzyłem restaurację

    Gdyby nie Polska, to chciałbym mieszkać w…Wielkiej Brytanii

    Moment, który zdecydował, że pracuję w tym zawodzie…szkoła podstawowa. Już wtedy  wiedziałem, że będę kucharzem. Dzięki mamie. Ona wybrała szkołę zawodową, bo mówiła, że dzięki temu będę pływać na statkach. Uważała, że kucharz to dobry, przyszłościowy zawód. 

    Chciałbym móc pracować z….własnymi dziećmi

    Najbardziej jestem dumny … z moich córek i żony.

     

    Jakub Rak

    W zawodzie pracuję…..    18 lat

    Moje zwierzę to…    nie mam

    Ulubiona potrawa… ciężkie pytanie. Jeśli miał bym wybrać jedyną, to nasz schabowy,
    z ziemniaczkami i  kapustą, w lecie z mizerią

    Ulubiony deser… wszystko zczekoladą

    Ilość godzin spędzana w pracy…niezliczona

    W wolnym czasie… najchętniej lubię go spędzać z rodziną. Aczkolwiek łapię się na tym, ze w czasie wolnym również myślę o pracy

    Moim marzeniem kulinarnym jest… zadowolenie moich klientów

    Chciałbym mieszkać w… zjeździłem wiele krajów na różnych kontynentach i myślę, ze jednak moim miejscem jest Rzeszów.

    Moment, który zdecydował, że pracuję w tym zawodzie… pracuję w firmie rodzinnej, przesiąkłem cukiernictwem już w młodym wieku

    Chciałbym móc pracować z…. wielką przyjemność sprawia mi praca z moim tatą, który jest mistrzem. 

    Najbardziej jestem dumny …z córki i żony.

     

    Grzegorz Olejarka

     

    W zawodzie pracuję…..   19 lat

    Moje zwierzę to…    pies

    Ulubiona potrawa… kaczka

    Ulubiony deser… na pewno czekolada, a oprócz tego sernik, oraz owocowy deser – mango, marakuja

    Ilość godzin spędzana w pracy… nawet 18

    W wolnym czasie… Czas dzielę na czas pracy i czas rodzinny. Weekendy poświęcam synom, w poniedziałek rano jedziemy na basen, potem zawożę ich do szkoły a ja ruszam do pracy

    Moim marzeniem kulinarnym jest… chciałbym otworzyć sieć sklepów, w których nie będzie lady, tylko gablota, jak w muzeum, a dziewczyny w białych rękawiczkach będą pakować desery w ekskluzywne opakowania

    Jeśli nie Anglia to chciałbym mieszkać w…. Francja

    Moment, który zdecydował, że pracuję w tym zawodzie…ciężko powiedzieć.Dużo gotowałem z babcią i mamą. Wpływ miały również praktyki wakacyjne, które często spędzałem w kuchni. Myślę, że ta decyzja była podejmowana stopniowo

    Chciałbym móc pracować z…. pod względem kulinarnym z Marco Pierre White, pod względem cukierniczym z wieloma młodymi artystami, którzy jeszcze nie przekroczyli trzydziestki, a tworzą małe dzieła sztuki. To są nazwiska z całego świata.

    Najbardziej jestem dumny …z syna.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
    Wysoka 49
    37-100 Łańcut
  • tel. (17) 225 32 11 Technikum
    tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć