Odwiedź nas

Szkoła promująca zdrowie

Certyfikat Rejonowy

Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki
w Wysokiej otrzymał

REJONOWY CERTYFIKA SZKOŁY PROMUJACEJ ZDROWIE

W dniu 4 czerwca 2013 roku Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej otrzymał Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Jasionce. Nasza szkoła jako jedna z czterech otrzymała Certyfikat Rejonowej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie, który został wręczony przez Rejonowego Koordynatora.

Przez trzy lat podejmowaliśmy starania mające na celu podniesienie świadomości społeczności szkolnej na temat problemów zdrowotnych, gdzie głównymi wyznacznikami działań były hasła wiodące:

 • I rok „Dbamy o swoje zdrowie”,
 • II rok „Aktywność fizyczna podstawą dobrego samopoczucia”,
 • III rok „Propagujemy zdrowe zasady odżywiania”.

Realizując założone cele nawiązaliśmy współpracę z instytucjami z terenu Łańcuta m. in.: Centrum Medycznym, Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, Komendą Powiatową Policji oraz Policealna Szkoła Medyczną. Korzystając z ich wsparcia organizowaliśmy wykłady oraz pokazy. Organizowaliśmy również prelekcje dla szkól powiatu łańcuckiego na temat zdrowych zasada odżywiania oraz profilaktyki anoreksji i bulimii.
 

Każdy wie, że zdrowie to dobro najwyższe, o które należy dbać zarówno w aspekcie psychicznym jak i fizycznym. Mamy nadzieje, że prowadzone przez nas propagowanie idei Szkoły Promującej Zdrowie pośród społeczności szkolnej i lokalnej przyczyniło się do upowszechnienia zdrowego stylu życia.


Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
  Wysoka 49
  37-100 Łańcut
 • tel. (17) 225 32 11 Technikum
  tel./fax (17) 225 59 04

Galeria zdjęć