KRYTERIA PRZYJĘCIA DO GIMNAZJUM:

1. Do gimnazjum przyjmowani są absolwenci szkoły podstawowej zamieszkali w obwodzie gimnazjum.
  2. Absolwenci szkół podstawowych spoza obwodu gimnazjum mogą być przyjęci na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) w ramach wolnych miejsc.
  3. W przypadku większej liczby kandydatów o których mowa w pkt. 2,
    Dyrektor uwzględniając oceny i inne osiągnięcia uczniów wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej ustala listę przyjętych.
  4. Laureaci konkursów przedmiotowych: języka polskiego, historycznego, matematycznego, przyrodniczego, języka angielskiego i niemieckiego, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz innych konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do gimnazjum niezależnie od kryteriów zawartych w statucie.

TERMINARZ:

1.

od 25 kwietnia  do 28 czerwca 2016 r.

Składanie podań przez uczniów klas szóstych szkół podstawowych

2.

24 - 28 czerwca 2016 r.

Składanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu oraz innych wymaganych dokumentów.

3.

20 lipca 2016 r.

Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do gimnazjum.